Nie wyszedł na drugą połowę. Już wiadomo, dlaczego

To był popisowy występ SSC Napoli, które w Amsterdamie rozbiło Ajax. Na listę strzelców wpisał się m.in. Piotr Zieliński, ale reprezentant Polski zagrał tylko połówkę. Trener Luciano Spalletti podał przyczynę zmiany w przerwie.

Krzysztof Kaczmarczyk
Piotr Zieliński (po prawej) PAP/EPA / Maurice van Steen / Na zdjęciu: Piotr Zieliński (po prawej)
Prawdziwy koncert SSC Napoli w Holandii. Włosi roznieśli Ajax Amsterdam aż 6:1, co jest najwyższą porażką tego klubu w historii występów w Lidze Mistrzów.

Co ciekawe, to gospodarze objęli prowadzenie w 9. minucie, ale potem strzelanie rozpoczęło Napoli.

W 45. minucie do siatki Ajaxu piłkę wpakował Piotr Zieliński. Ten dostał ładne podanie od Andrego-Francka Zambo Anguissy i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza.

Reprezentant Polski niestety nie wyszedł już na drugą połowę. I nie był to pomysł trenera Luciano Spallettiego, żeby dać mu odpocząć. Powodem był uraz. Czy jest się czym martwić?

"Piotr Zieliński zszedł po pierwszej połowie meczu z Ajaxem z powodu tępego urazu prawej łydki" - napisano w komunikacie, który pojawił się na oficjalnej stronie klubu z Neapolu.

- Zieliński dostał cios, więc go zmieniłem po problemie z końca pierwszej połowy - przyznał z kolei po spotkaniu Spalettii cytowany przez ilnapolista.it. Polski pomocnik został zastąpiony przez Tanguy'a Ndombele.

Na razie nie wiadomo jak poważny jest to uraz i czy nasz kadrowicz będzie musiał odpocząć od piłki. Dla Napoli byłaby to wielka strata, bo Polak gra znakomicie w tym sezonie i ma już cztery gole i pięć asyst w 11 występach.