• Skoki

Jagiellonia utrzymuje dobrą passę. Remis w Białymstoku

Jagiellonia Białystok zremisowała 1:1 z Wisłą Płock w meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy. Trudno powiedzieć, żeby któraś z drużyn ewidentnie zasłużyła na zwycięstwo.

Rafał Sierhej
Bojan Nastic (z lewej) i Adam Chrzanowski PAP / Artur Reszko / Na zdjęciu: Bojan Nastic (z lewej) i Adam Chrzanowski
Sezon 2022/2023 w PKO Ekstraklasie zdecydowanie lepiej rozpoczęła Wisła Płock. Zespół z Mazowsza w pewnym momencie był nawet liderem tabeli całych rozgrywek, a o jego gwieździe - Rafale Wolskim mówiło się w kontekście gry w reprezentacji Polski. Ostatnie tygodnie nie były jednak tak udane.

Z kolei w bardzo dobrej dyspozycji ostatnio znajduje się Jagiellonia Białystok. Podopieczni Macieja Stolarczyka, choć niżej w tabeli, to byli w lepszej formie. Patrząc na pięć poprzednich meczów dysproporcja była widoczna.

Wisła bowiem wygrała zaledwie dwa z nich. Z kolei "Jaga" nie przegrała żadnego i zwyciężyła trzykrotnie. Oba zespoły na papierze powinny strzelić dużo goli, gdyż w tabeli najskuteczniejszych drużyn znajdowały się na czele.

Właściwie żadna z tych teorii nie potwierdziła się już w pierwszej połowie. Nie widzieliśmy na boisku ani dobrej formy gospodarzy, ani wybitnej dyspozycji strzeleckiej, po którejś ze stron.

Zakończyła się ona wynikiem 1:0 dla gości po bardzo bezbarwnych 45 minutach z obu stron. Wydaje się jednak, że za tę część spotkania goście faktycznie zasługiwali na minimalne prowadzenie.

Po przerwie nieco lepiej prezentowała się już Jagiellonia. Widać było przede wszystkim chęci, których w pierwszej połowie na murawie nie było. Podopieczni Macieja Stolarczyka szybko stworzyli sobie kilka całkiem dobrych sytuacji do strzelenia gola, ale nic z tego nie wynikało.

Ostatecznie kluczowy nie pierwszy raz okazał się Jesus Imaz. Hiszpan doskonale odnalazł się w polu karnym gości. Jeden z jego kolegów uderzył z dystansu, piłka odbiła się od obrońcy i spadła pod nogi Imaza. Ten uderzył ją obok interweniującego Kamińskiego i ustalił wynik meczu na 1:1.

Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 1:1 (0:1)