Szaleństwo w meczu Borussii z Bayernem! Zadecydowała ostatnia akcja

Szlagier Bundesligi nie zawiódł, choć zabrakło w nim Roberta Lewandowskiego i Erlinga Haalanda. Bayern Monachium prowadził przez większą część gry, ale w 5. minucie doliczonego czasu Anthony Modeste zapewnił Borussii Dortmund remis 2:2.

Rafał Szymański
piłkarze Bayernu Monachium PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: piłkarze Bayernu Monachium
Początek meczu nie porwał kibiców na Signal Iduna Park. Wystarczy przypomnieć, że na pierwszy strzał trzeba było czekać do 21. minuty, gdy Donyell Malen ruszył w kierunku bramki i wywalczył tylko rzut rożny. Goście odpowiedzieli uderzeniem z dystansu Jamala Musiali, młody Niemiec został zablokowany.

Następnie szczęścia szukał Raphael Guerreiro. Lewy obrońca strzałem z ostrego kąta zamierzał zaskoczyć Manuela Neuera. Kapitan Bayernu Monachium był czujny i sparował piłkę do boku.

Bayern Monachium przeprowadził koronkową akcję w 33. minucie gry. Sadio Mane w swoim stylu zagrał piętką na lewą flankę do Jamala Musiali, który dostrzegł Leona Goretzkę ustawionego przed polem karnym. Środkowy pomocnik strzelił z dystansu i zmieścił piłkę obok lewego słupka. Alexander Meyer tym razem nie mógł zbyt wiele zrobić.

Kilkadziesiąt sekund później Julian Brandt z Donyellem Malenem poradzili sobie z obrońcami Bayernu. Reprezentant Holandii utrzymał się na nogach i zdołał oddać strzał, lecz Neuer instynktownie interweniował.

Tuż przed zmianą stron Alphonso Davies został kopnięty w twarz przez Jude'a Bellinghama i potrzebował pomocy klubowych lekarzy. Kanadyjczyk nie wyszedł na drugą połowę.

Po pierwszych 45 minutach błyszczał Marius Wolf. Defensor dwukrotnie zagroził bramce monachijczyków, choć ich bramkarz był bezbłędny.

Stuprocentową okazję zmarnował Sadio Mane. Senegalczyk miał przed sobą pustą bramkę po zagraniu Goretzki i "szczupakiem" strzelił obok słupka.

W 53. minucie ekipa Juliana Nagelsmanna podwoiła swoje prowadzenie. Leroy Sane otrzymał podanie od Jamala Musiali, po czym uderzeniem z kilkunastu metrów przełamał ręce bramkarza rywali.

Musiala był w znakomitej dyspozycji. 19-latek zaliczył dwie asysty i w 64. minucie mógł dorzucić jeszcze gola. Z pięciu metrów ofensywny pomocnik trafił w Meyera.

Trener Terzić nie miał nic do stracenia, w końcówce meczu po stronie Borussii grało trzech nominalnych napastników. Ryzyko się opłaciło. W 74. minucie Anthony Modeste obsłużył niewidocznego wcześniej Youssoufę Moukoko i młody zawodnik huknął nie do obrony.

Piłkę meczową na nodze miał Modeste. Snajper źle trafił w piłkę i przegrał pojedynek z Neuerem.

W 90. minucie z boiska wyrzucony został Kingsley Coman. Po faulu na Karimie Adeyemim Francuz obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Do samego końca walczyli piłkarze z Dortmundu. W ostatniej akcji meczu Nico Schlotterbeck opanował piłkę w polu karnym i dograł do Anthony'ego Modeste'a. Francuz strzałem głową pokonał Neuera, a po chwili wybrzmiał ostatni gwizdek arbitra.

Po sobotnim remisie 3. w tabeli Bayern nadal ma punkt przewagi nad 4. Borussią. Stawce Bundesligi przewodzi Union Berlin.

Borussia Dortmund - Bayern Monachium 2:2 (0:1)
0:1 - Leon Goretzka 33'
0:2 - Leroy Sane 53'
1:2 - Youssoufa Moukoko 74'
2:2 - Anthony Modeste 90+5'

Borussia: Alexander Meyer - Niklas Suele, Mats Hummels (46' Marius Wolf), Nico Schlotterbeck, Raphael Guerreiro, Emre Can, Salih Ozcan (54' Karim Adeyemi), Jude Bellingham, Julian Brandt, Donyell Malen (70' Anthony Modeste), Youssoufa Moukoko (89' Thorgan Hazard).

Bayern: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Dayot Upamecano, Matthijs de Ligt (62' Noussair Mazraoui), Alphonso Davies (46' Josip Stanisić), Marcel Sabitzer (46' Joshua Kimmich), Leon Goretzka, Jamal Musiala, Serge Gnabry (46' Kingsley Coman), Leroy Sane, Sadio Mane (82' Eric Choupo-Moting).

Żółte kartki: Bellingham, Can, Adeyemi (Borussia) - Sabitzer, de Ligt, Goretzka, Coman, Sane (Bayern).

Czerwona kartka: Coman (za drugą żółtą).