Kanonada w Pilznie. Dwie twarze Bayernu Monachium

Drużyna z Monachium nie miała litości dla Viktorii Pilzno i robiła, co chciała w pierwszej połowie wygranego 4:2 meczu. Czeski kopciuszek nie grał na poziomie przystającym do Ligi Mistrzów i pokazał pazur dopiero po przerwie.

Thomas Mueller cieszy się z bramki Getty Images / Harry Langer/DeFodi Images / Thomas Mueller cieszy się z bramki
Bayern wygrał dotąd komplet meczów w Lidze Mistrzów. Nikt nie przeszkodził mu w awansie do najlepszej "16" klubów w Europie. W środę rozegrał rewanż z Victorią Pilzno, która dostała się do elitarnych rozgrywek poprzez eliminacje, ponownie nie miała szczęścia w losowaniu i wciąż nie potrafi zapunktować.

Bawarczycy wybrali się w krótką wyprawę do Czech autokarem. Nie narzekali na ciasnotę w swoim pojeździe, ponieważ Julian Nagelsmann zabrał ze sobą 17 piłkarzy. Wolne miejsca w kadrze wynikały z kontuzji między innymi Manuela Neuera, Serge'a Gnabry'ego, Matthijsa de Ligra czy Lucasa Hernandeza. Z kolei Jamala Musialę wyeliminowała kwarantanna spowodowana koronawirusem. W sumie było siedem poważnych absencji.

Niezależnie od problemów kadrowych, Bayern grał w składzie stawiającym go w roli faworyta. Na pierwszą akcję zespołu z Bundesligi nie trzeba było długo czekać, ale uderzenie Leroya Sane okazało się niecelne. To było ostrzeżenie dla Viktorii w 2. minucie.

Gospodarze nie potraktowali go poważnie i w 10. minucie już stracili gola. Najważniejszym piłkarzem w akcji na 1:0 dla Bayernu był Sadio Mane. To on przeprowadził rajd w kierunku pola karnego i pokonał bramkarza Viktorii po wymianie podań z Leonem Goretzką. Wszystko zostało wykonane w dobrym tempie i okazało się za trudne dla Czechów.

Bayern robił, co chciał na połowie przeciwnika i wykonywał duże kroki w kierunku zwycięstwa. W 14. minucie podanie prostopadłe trafiło do ustawionego na lewej stronie boiska Kingsleya Comana. Ten nie wpadł w spalonego i rozpędzony wykonał dośrodkowanie do Thomasa Muellera. Powracającemu z kwarantanny pomocnikowi pozostało strzelić na 2:0.

Bayern nie miał litości dla przeciwnika, a każde jego przyspieszenie kończyło się golem. Po podaniu Thomasa Muellera piłka została przepuszczona do Leona Gorezki, a ten strzelił na 3:0 z kilkunastu metrów. Przed przerwą był jeszcze gol na 4:0 Leona Goretzki w sytuacji sam na sam po podaniu Leroya Sane. Obrona Viktorii zostawiała tyle wolnego miejsca i była rozrywana tak prostymi środkami, że wyglądało to na sparing Bayernu z rezerwami swojego klubu.

Było jasne, że komplet punktów pojedzie do Monachium. Po przerwie Viktoria postarała się o poprawienie wyniku i w 62. minucie strzeliła gola na 1:4 rozkojarzonym graczom Bayernu. Jhon Mosquera wygrał przebitkę w polu karnym przyjezdnych, a piłka, która spadła pod nogami Adama Vlkanovy, została wkopana do sieci.

Bayern zachowywał się jak "leniwy kot", a Viktoria była ambitna po roszadach personalnych. Jednym ze zmienników był Jan Kliment, były napastnik Wisły Kraków. Właśnie on w 75. minucie oddał uderzenie na 2:4. Po podaniu z prawego skrzydła, zachował się przytomnie i obrócił z przeciwnikiem na plecach, a na koniec pokonał Svena Ulreicha.

Viktoria Pilzno - Bayern Monachium 2:4 (0:4)
0:1 - Sadio Mane 10'
0:2 - Thomas Mueller 14'
0:3 - Leon Goretzka 25'
0:4 - Leon Goretzka 35'
1:4 - Adam Vlkanova 62'
2:4 - Jan Kliment 75'

Viktoria: Jindrich Stanek - Milan Havel (46' Jan Kliment), Lukas Hejda, Mohamed Tijani, Vaclav Jemelka (46' Ludek Pernica) - Lukas Kalvach, Pavel Bucha - Jan Kopic (25' Martin Jedlicka), Adam Vlkanova (81' Vaclav Pilar), Jhon Mosquera - Tomas Chory (46' Libor Holik)

Bayern: Sven Ulreich - Noussair Mazraoui, Benjamin Pavard, Dayot Upamecano (70' Paul Wanner), Josip Stanisić - Leon Goretzka (56' Ryan Gravenberch), Joshua Kimmich - Kingsley Coman (46' Eric Choupo-Moting), Thomas Mueller (28' Mathys Tel), Thomas Mueller, Leroy Sane (70' Marcel Sabitzer) - Sadio Mane

Żółte kartki: Kimmich, Mazraoui, Sabitzer (Bayern) oraz Mosquera (Viktoria)