Potrzebował tylko 5 minut! Najszybszy hat-trick w historii Ligi Mistrzów

Mohamed Salah pokazał klasę w meczu Ligi Mistrzów w Glasgow. Napastnik Liverpoolu zanotował rekordowy wynik, strzelając trzy gole w pięć minut.

Piotr Bobakowski
Mohamed Salah PAP/EPA / ADAM VAUGHAN / Na zdjęciu: Mohamed Salah
Starcie na Ibrox Stadium w Glasgow rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy. Scott Arfield w 17. minucie otworzył wynik meczu Ligi Mistrzów Rangers FC z Liverpoolem. Potem jednak do bramki trafiali już tylko goście.

Zespół Juergena Kloppa ostatecznie zwyciężył 7:1 (więcej TUTAJ), a hat-trickiem popisał się Mohamed Salah. Egipcjanin przy okazji zapisał się na kartach historii Ligi Mistrzów.

To był bowiem najszybciej skompletowany hat-trick w prestiżowych rozgrywkach. 30-letni Salah, który pojawił się na boisku w 68. minucie, na strzelenie trzech goli potrzebował tylko nieco ponad pięć minut.

Po czterech kolejkach w grupie "A" LM liderem tabeli pozostaje SSC Napoli (12 pkt.), które wyprzedza Liverpool (9 pkt.), Ajax Amsterdam (3 pkt.) i Rangers FC (bez punktów).

Wideo z popisem gwiazdy Liverpoolu na Ibrox Stadium zamieszczono na twitterowym koncie kanału Polsat Sport (patrz poniżej).