Hit sieci. Tak Barcelona zareagowała na drugiego gola Lewandowskiego

Robert Lewandowski zaimponował obserwatorom w końcówce meczu Ligi Mistrzów z Interem Mediolan. Twitterowy profil Barcelony "eksplodował" po trafieniu polskiego napastnika na 3:3.

Piotr Bobakowski
Robert Lewandowski Getty Images / David S. Bustamante/Soccrates / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
FC Barcelona rozczarowała w 4. kolejce Ligi Mistrzów, remisując u siebie z Interem Mediolan (3:3, więcej TUTAJ). Wynik ten oznacza, że podopieczni Xaviego zachowali jedynie matematyczne szanse na awans z grupy i na wiosnę prawdopodobnie zagrają w Lidze Europy.

Eksperci w pomeczowych komentarzach nie szczędzili krytyki defensywie Barcy z Gerardem Pique na czele i... pochwał Robertowi Lewandowskiemu.

Polski napastnik nie zamierzał się poddawać i dwukrotnie w końcówce podrywał swoją drużynę do walki. Bramki "Lewego" na 2:2 (w 82. minucie) i 3:3 (w 92. minucie) dawały nadzieje na szczęśliwy finał dla Barcelony. Niestety, Dumie Katalonii zabrakło czasu.

Szczególnie gol nr 2. kapitana reprezentacji Polski wywołał euforię w ekipie z Camp Nou. Twitterowy profil klubu skomentował go wymowną i jednocześnie "wybuchową" grafiką (patrz poniżej).

113 emoji "kolizji" w opisie użyto zamiast słów "wow", które cisnęły się na usta po tym, co Lewandowski wyprawiał w końcowych minutach meczu.