Premier League: dwa gole na inaugurację kolejki

Brentford już w górnej połowie tabeli Premier League. Drużyna z Londynu pokonała Brighton and Hove Albion, a mecz miał jednego bohatera.

Szymon Mierzyński
mecz Brentford FC - Brighton and Hove Albion Getty Images / Chloe Knott - Danehouse / Na zdjęciu: mecz Brentford FC - Brighton and Hove Albion
Oba gole dla "Pszczół" zdobył Ivan Toney. Wynik otworzył w 27. minucie z gry, a po raz drugi trafił do siatki po przerwie. Wtedy pewnie wykorzystał wtedy rzut karny podyktowany za faul Joela Veltmana. Cała sytuacja zrodziła się po długim wrzucie piłki z autu.

26-latek ma już 8 trafień w obecnym sezonie Premier League (dołożył do nich 2 asysty) i zrównał się w klasyfikacji strzelców z Harrym Kanem z Tottenhamu. Lepszy od tej dwójki jest tylko gwiazdor Manchesteru City, Erling Haaland (15 bramek).

Brentford gromadzi aktualnie 13 pkt., co daje mu 8. miejsce w tabeli. Brighton and Hove Albion - z 14 "oczkami" - jest 7.

W składzie "Mew" zabrakło w piątek Jakuba Modera, który przechodzi rehabilitację po zerwaniu więzadeł. Do gry powróci najwcześniej na początku 2023 roku.

Brentford FC - Brighton and Hove Albion 2:0 (1:0) 1:0 - Ivan Toney 27' 2:0 - Ivan Toney (k.) 64'