Drużyna Helika znowu bez punktów. Jeden gol nie wystarczył

Walczące o utrzymanie Huddersfield Town poniosło kolejną porażkę. Zespół Michała Helika przegrał 1:2 w starciu wyjazdowym z Rotherham United.

Rafał Szymański
Michał Helik WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Michał Helik
Przy pierwszej bramce Rotherham United duży udział miał Daniel Barlaser. Pomocnik zapisał na swoim koncie asystę, później piłka trafiła do Conora Washingtona, który uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bramkarza rywali.

Ekipa Michała Helika odpowiedziała bardzo szybko, gol na 1:1 padł w 29. minucie rywalizacji. Z narożnika boiska dośrodkował Sorba Thomas, a Danny Ward wygrał pojedynek powietrzny i skierował piłkę do siatki.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej połowie. Po 61 minutach gry Richard Wood wykonał stały fragment gry, piłkę otrzymał Georgie Kelly i pewnym strzałem przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy.

W 15. kolejce The Championship Rotherham United pokonał przedostanie w tabeli Huddersfield Town 2:1. Helik pod koniec pierwszej połowy potrzebował pomocy klubowych lekarzy, ale dotrwał do ostatniego gwizdka arbitra. Był to szósty występ reprezentanta Polski w rozgrywkach 2022/23.

Rotherham United - Huddersfield Town 2:1 (1:1)
1:0 - Conor Washington 25'
1:1 - Danny Ward 29'
2:1 - Georgie Kelly 61'