Wicemistrz lepszy od mistrza w hicie kolejki Premier League. Rośnie strata Manchesteru City do lidera

Cenne pod względem psychologicznym zwycięstwo Liverpool FC. W hitowym meczu 11. kolejki Premier League The Reds pokonali u siebie broniący mistrzowskiego tytułu Manchester City 1:0, który traci do liderującego Arsenalu już 4 punkty.

Tomasz Rosiński
Erling Haaland PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Erling Haaland
Starcie Liverpoolu z Man City tradycyjnie zapowiadało się bardzo ciekawie, ale tym razem więcej szans na zwycięstwo dawano będącym w wysokiej formie podopiecznym Pepa Guardioli.

Jednakże to zawodnicy prowadzeni przez Juergena Klopp lepiej weszli w konfrontację, a ich poczynania napędzał Mohamed Salah, z którym trochę problemów mieli defensorzy The Citizens.

Z czasem do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni, gdyż przebudził się Erling Haaland. Norweski napastnik w 40. minucie oddał celny, groźny strzał głową po dośrodkowaniu Kevina De Bruyne'a, ale piłkę pewnie złapał Alisson. Ostatecznie pierwsza połowa batalii zakończyła się bezbramkowym remisem.

Tuż po zmianie stron Liverpool FC mógł, a wręcz powinien wyjść na prowadzenie. Jednak bardzo dobrej okazji do zdobycia bramki nie wykorzystał Salah, który uderzył tuż obok słupka.

W 76. minucie Egipcjanin już się nie pomylił. Otrzymał podanie od...Alissona, błąd popełnił Ruben Dias, zaś Mohamed Salah wygrał pojedynek sam na sam z Edersonem. Natomiast chwilę wcześniej sędzia nie uznał trafienia Phila Fodena, gdyż VAR wykazał, iż w tej akcji faulu dopuścił się Haaland.

Później ekipa z Liverpoolu nie pozwalała mistrzom Anglii na zbyt wiele i była w stanie dowieźć to skromne zwycięstwo do końca.

Liderem rozgrywek jest Arsenal FC (27 pkt), który o cztery punkty wyprzedza Manchester City (23 pkt). Natomiast Liverpool FC (13 pkt) jest dopiero ósmy i ma jeden mecz zaległy do rozegrania.

Premier League, 11. kolejka:

Liverpool FC - Manchester City 1:0 (0:0)
1:0 - Mohamed Salah 76'

Liverpool FC: Alisson - James Milner, Joe Gomez, Virgil van Dijk, Andrew Robertson - Thiago Alcantara, Fabinho (73' Jordan Henderson), Harvey Elliott (72' Fabio Carvalho) - Mohamed Salah (90' Trent Alexander-Arnold), Roberto Firmino (72' Darwin Nunez), Diogo Jota (90+7' Kostas Tsimikas).

Manchester City: Ederson - Joao Cancelo, Ruben Dias, Manuel Akanji, Nathan Ake - Kevin De Bruyne, Rodri, Ilkay Gundogan (89' Julian Alvarez) - Bernardo Silva, Erling Haaland, Phil Foden.

Żółte kartki: Diogo Jota, Thiago Alcantara, Fabinho (Liverpool FC) oraz Manuel Akanji (Manchester City).

Czerwona kartka: Juergen Klopp (Liverpool FC) w 86. minucie meczu /za komentowanie decyzji arbitra/.

20 Southampton FC 38 6 7 25 36:73 25

-> Juergen Klopp oburzony. "Są na świecie kluby, z którymi nie da się rywalizować"