"Drewniak, dobija do pustej". Lawina komentarzy po meczu "Lewego"

Robert Lewandowski zrobił show, a Barcelona doskonale zareagowała na fatalny dla siebie tydzień. Zachwytom- tak nad występem naszego napastnika, jak i całej Barcelony - nie było końca.

KK
Robert Lewandowski PAP/EPA / Enric Fontcuberta / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
"Duma Katalonii" nie miała najmniejszego problemu z odprawieniem Villarrealu. Na Spotify Camp Nou wygrała aż 3:0.

Wszystko rozpoczął niezawodny Robert Lewandowski, który najpierw wykorzystał dobre podanie, kapitalnie przyjął, obrócił się i nie dał szans bramkarzowi.

Po czterech minutach trafił po raz drugi. Poszedł z lewego skrzydła, przymierzył, uderzył, a ręce same składały się do oklasków.

"Już znowu się irytował, ale znowu zrobił coś magicznego" - napisał szef sportu w Canal+ Michał Kołodziejczyk o pierwszym trafieniu "Lewego". Wszystko podsumował jednym słowem: bajka.

Łukasz Jachimiak ze sport.pl pokazał z kolei drugiego gola i zacytował słowa hejterów na temat Lewandowskiego, że to "drewniak" i strzela "tylko do pustej".

"Jest najlepszy w tym co robi. Koniec. Kropka" - uważa Krzysztof Kaczmarczyk z WP SportoweFakty, który dodał, że "Lewy" kapitalnie odpowiedział na chwile niepowodzeń.

"Czyżby Lewandowski postanowił w ten sposób skomentować wyniki Złotej Piłki?" - dodał jego redakcyjny kolega Marek Bobakowski.

"Pan Piłkarz Robert Lewandowski rozjuszony po przegranym El Clasico" - Piotr Bąk (dziennikarz skijumping.pl) za motywację zwrócił inne z wydarzeń.

"Imponująca Barca" - pisze z kolei komentator Canal+ Sport Tomasz Ćwiąkała. "Top reakcja i top pierwsza połowa na tle poważnego rywala" - dodał.

Jakub Kręcidło, jego kolega z redakcji, zwrócił uwagę również na innego piłkarza, czyli Frenkiego de Jonga. "Oglądanie go dziś na defensywnym pomocniku było przyjemnością" - ocenił.

W 75. minucie jasne stało się, że Lewandowski więcej goli już nie strzeli, bo Xavi zdecydował się ściągnąć go z boiska. "Lewy schodzi, można wyłączyć" - napisał z humorem Krzysztof Sobczak z Radio Zet.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Robert Lewandowski zostanie krolem strzelców La Liga w tym sezonie?