• Skoki

Kolejny mecz Krystiana Bielika. Czyste konto Michała Helika

Krystian Bielik kolejny raz znalazł się w wyjściowym składzie swojego zespołu na mecz The Championship. Tym razem Polak zszedł z murawy w drugiej połowie.

Rafał Sierhej
Krystian Bielik (z lewej) Getty Images / Athena Pictures / Na zdjęciu: Krystian Bielik (z lewej)
Nie jest żadną tajemnicą, że Czesław Michniewicz bardzo mocno ceni sobie Krystiana Bielika. Wydaje się nawet, że w pełni formy były pomocnik Arsenalu może spokojnie rywalizować o miejsce w składzie z Grzegorzem Krychowiakiem.

Do optymalnej dyspozycji próbuje dojść występami w angielskim Birmingham City. Ostatnie osiem meczów Bielik rozpoczynał w wyjściowym składzie i na całe szczęście kończył je bez problemów zdrowotnych.

Nie inaczej było także w kolejnym. Tym razem rywalem było Blackburn, a więc wicelider tabeli The Championship. Różnicę było widać na boisku, co doprowadziło do porażki Birmingham 1:2.

Krystian Bielik zszedł z murawy w 63 minucie. Trener w miejsce Polaka wprowadził bardziej ofensywnego piłkarza. Poza kadrą na ten mecz znalazł się Przemysław Płacheta, który leczy kontuzję.

Kolejny mecz na ławce przesiedział Bartosz Białkowski, który ostatni raz na boisku pojawił się w połowie września. Jego Milwall wygrał jednak 2:1 po golu strzelonym w ostatnich minutach spotkania.

Pełne 90 minut na murawie spędził z kolei Michał Helik. Polak wspólnie ze swoim Huddersfield dobrze się spisali, jeśli chodzi o aspekt defensywny. Mecz zakończył się bowiem rezultatem 0:0.

Blackburn Rovers - Birmingham City 2:1 (2:0)
Middlesbrough - Huddersfield Town 0:0 (0:0)
Millwall FC - West Bromwich Albion 2:1 (1:1)

Gorzkie wnioski dla reprezentacji Polski. "Ten poziom jest dla nas za wysoki"