Gol Lewandowskiego nie przeszedł bez echa w Niemczech

Robert Lewandowski znów trafił do siatki rywali w rozgrywkach ligowych. To nie przeszło bez echa w Niemczech, tym bardziej że już w środę Barcelona zmierzy się z Bayernem w Lidze Mistrzów.

Dawid Franek
Ousmane Dembele i Robert Lewandowski PAP/EPA / Na zdjęciu: Ousmane Dembele i Robert Lewandowski
FC Barcelona pokonała Athletic Bilbao 4:0 w niedzielnym spotkaniu w La Liga. W 22. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Robert Lewandowski. Polak zdobył już dwunastego gola w obecnym sezonie ligowym. Szczególnie na Camp Nou "Lewy" jest bardzo skuteczny, a już w środę na ten stadion przyjeżdża jego były klub Bayern Monachium. Nie dziwi, że w niemieckich mediach sporo się mówi o polskim napastniku.

"FC Barcelona oszczędza Lewandowskiego na Bayern" - podkreśla Bild w tytule artykułu, nawiązując do tego, że Polak został ściągnięty z boiska już w 63. minucie.

"Robert Lewandowski po raz kolejny był w znakomitej formie! Polski zdobył kolejną bramkę. To już jego 12. gol w lidze! A więc ma o pięć więcej niż ścigający go piłkarze" - dodano. Dziennikarze "Bilda" pozwolili też sobie na chwytliwy opis akcji, po której gola zdobył Lewandowski.

"Dembele podaje Lewandowskiemu w polu karnym. Lewandowski dostaje piłkę plecami do bramki. Odwraca się bardzo swobodnie, strząsając przeciwnika jak irytującą muchę. Nie waha się i uderza piłkę pod poprzeczkę" - napisano.

W innych niemieckiech mediach także podkreślano, że Lewandowski zdobył kolejnego gola w lidze hiszpańskiej. Podobnie jak w przypadku "Bilda" zauważono, że Polak został dość szybko zmieniony.

"Pomijając dwie kontuzje, to był dla Barcelony bardzo dobry wieczór. Lewandowski znów umieścił piłkę w sieci. Polak, który został zmieniony w 63. minucie, strzelił gola na 3:0 w 22. minucie" - pisze sport1.de.

Kicker.de z kolei zwrócił uwagę na współpracę Dembele i Lewandowskiego. Najpierw Polak asystował przy bramce Dembele, a 10 minut później Francuz się odwdzięczył. Łącznie zanotował na swoim koncie aż trzy asysty.

Dembele podobnie jak Lewandowski nie przebywał na placu gry przez całe spotkanie. Francuz został zmieniony przez Ferrana Torresa w 73. minucie.

Teraz wszyscy czekają już na prestiżowe starcie z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów. Początek w środę o godz. 21:00.

Zachwytom nie ma końca. "Lewandowski. Futbolista. Goleador. Pichichi"

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Robert Lewandowski strzeli co najmniej jednego gola w meczu z Bayernem Monachium?