Juventus na kolanach. Zobacz, jak Szczęsny wpuszczał gole (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Polsat Sport / Rafa Silva zdobywa bramkę
WP SportoweFakty / Polsat Sport / Rafa Silva zdobywa bramkę

Wtorkowy wieczór miał być bardzo ważny dla Juventusu. "Stara Dama" musiała wygrać w Lizbonie z Benfiką, jeśli chciała zachować szanse na wyjście z grupy Ligi Mistrzów. Pierwsza połowa nie wyglądała dla niej zbyt dobrze.

Gracze Juventusu w starciu z Benfiką Lizbona momentami zachowywali się jak dzieci we mgle. Portugalczycy grali piłką w bardzo dobrym tempie, a przyjezdni z Włoch bardzo często nie nadążali.

W pierwszej połowie tego starcia efektem takiej różnicy pomiędzy oboma zespołami były trzy bramki zdobyte przez portugalski zespół. Taki wynik sprawia, że turyńczycy już przed ostatnią kolejką fazy grupowej są poza najbardziej elitarnymi rozgrywkami w Europie.

Prawdziwą ozdobą tej rywalizacji było trafienie na 3:1. Rafa Silva pięknie wykończył naprawdę ładną akcję całej drużyny.

Przy tym golu Wojciech Szczęsny nie miał szans i tak też było przy pozostałych ciosach wyprowadzonych przez Benfikę. Najpierw strzałem głową pokonał go Antonio Silva, a niedługo później rzut karny pewnie wykorzystał Joao Mario.