"Wybaczam mu". Marek Papszun zareagował na słowa Wojciecha Kowalczyka

W jednym z ostatnich programów portalu "Weszło" Wojciech Kowalczyk stwierdził, że Raków Częstochowa gra "totalny śmietnik". Szkoleniowiec tego zespołu, Marek Papszun w wywiadzie dla TVP Sport postanowił odpowiedzieć byłemu reprezentantowi Polski.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Marek Papszun PAP / Waldemar Deska / Na zdjęciu: Marek Papszun
Raków Częstochowa w sezonie 2022/2023 jest niewątpliwie najbardziej stabilną drużyną w całej stawce PKO Ekstraklasy. Po czternastu kolejkach zespół Marka Papszuna uzbierał 32 punkty i jest aktualnie liderem ligowej tabeli z przewagą 6 "oczek" nad drugim Widzewem Łódź.

Do fanów stylu gry ekipy spod Jasnej Góry nie należy Wojciech Kowalczyk. - Patrząc na to, jak prezentują się inne drużyny, możesz grać totalny śmietnik, jak w przypadku Rakowa, ale najważniejsze są trzy punkty - powiedział w niedzielnym programie "Liga Minus".

Marek Papszun postanowił odpowiedzieć byłemu reprezentantowi Polski w wywiadzie dla TVP Sport. Szkoleniowiec aktualnego lidera PKO Ekstraklasy zrobił to w dyplomatyczny sposób. - Bardzo lubię Wojtka, niezwykle ceniłem go jako zawodnika Legii Warszawa - powiedział.

- To taki legionista z krwi i kości, który czasami nie szczędził ostrych uwag także piłkarzom swojego byłego klubu. Co do jego wypowiedzi na temat Rakowa, to... wybaczam mu (śmiech). Zakładam, że nie ogląda naszych spotkań i dlatego tak ocenia grę drużyny - dodał.

ZOBACZ WIDEO: Tu mamy problem! Burzyć przed mundialem?

W najbliższej kolejce PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa zagra w wyjazdowym spotkaniu z Lechem Poznań. Papszun wypowiedział się na temat Kolejorza, który kilka dni wcześniej stoczy bój z Austrią Wiedeń w Lidze Konferencji Europy.

- Nie jest też tak, że jakoś zazdroszczę tego Lechowi, bo wiem, że wiąże się to z kolejnymi, dodatkowymi wyzwaniami. Wiadomo, że awans do fazy grupowej [Ligi Konferencji Europy - przyp. red] byłby znakomitym osiągnięciem, ale teraz gramy na dwóch frontach i skupiamy się wyłączne na tym - podsumował.

Zobacz też:
Włosi ocenili Szczęsnego i Milika po kompromitacji Juventusu
Wielkie słowa. Piłkarz Bayernu odpowiedział na pytanie dotyczące Lewandowskiego

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×