Nagranie podbija sieć. Szaleństwo po bramce "Lewego"

FC Barcelona po golu Roberta Lewandowskiego w 94. minucie wygrała z Valencią CF. Bramka polskiego napastnika wywołała ekstazę w katalońskim zespole. Zobaczcie sami.

Łukasz Witczyk
Xavi Twitter / Na zdjęciu: Xavi
Długo wydawało się, że mecz w Walencji zakończy się bezbramkowym remisem. Jednak w 94. minucie Raphinha posłał piłkę w pole karne, a tam dopadł do niej Robert Lewandowski. Polak zaskoczył bramkarza rywali i dał swojej drużynie bardzo ważne zwycięstwo.

W końcówce nerwowo mecz przy linii bocznej obserwował trener Xavi. Barca chciała zrobić wszystko, by przełamać się po porażce z Bayernem Monachium (0:3) w rozgrywkach Ligi Mistrzów. To udało się dopiero w końcówce, wcześniej Barcelona była bezradna.

Nic zatem dziwnego, że na ławce rezerwowych Barcy zapanowała ogromna radość. Xavi najpierw spojrzał na arbitra bocznego, który nie podniósł chorągiewki. Dopiero wtedy wpadł w taniec radości, w którym towarzyszyli mu rezerwowi i członkowie sztabu szkoleniowego.

- W tym sezonie mamy pecha. Kiedy zobaczyłem, że Lewandowski trafił, to moją pierwszą myślą było, że nie pozwolą na to, by uznać tę bramkę - powiedział szkoleniowiec FC Barcelony na pomeczowej konferencji prasowej.