Luka Modrić pobił rekord Ligi Mistrzów. Nie zadrżała mu stopa

Chorwat stara się poprowadzić Real Madryt do kolejnego sukcesu w Lidze Mistrzów. W wygranym 5:1 meczu z Celtikiem został rekordzistą elitarnego europejskiego pucharu.

Luka Modrić PAP/EPA / RODRIGO JIMENEZ / Na zdjęciu: Luka Modrić
Luka Modrić zdobył prowadzenie dla Królewskich już w 6. minucie zakończonego efektownym wynikiem meczu. Pomocnik Realu Madryt zmylił bramkarza i pewnie strzelił do siatki z rzutu karnego.

Tym samym Luka Modrić został najstarszym piłkarzem w historii Ligi Mistrzów, który wykorzystał jedenastkę. W dniu meczu z Celtikiem Glasgow ma 37 lat i 54 dni. W rozgrywkach nie było starszego i skutecznego wykonawcy rzutu karnego. Poprzednim rekordzistą był Burak Yilmaz, a prowadził w rankingu
"weteranów" od meczu Lille z Chelsea w poprzedniej edycji.

W pierwszej połowie starcia Realu z mistrzem Szkocji były trzy rzuty karne, z których dwa dla Królewskich. Modrić pozwolił na wykonanie kolejnej jedenastki Rodrygo, a ten oddał podobne uderzenie.

Real już przed meczem miał zapewniony awans do najlepszej szesnastki Ligi Mistrzów. Będzie w niej jedynym reprezentantem Hiszpanii. Drugie miejsce w grupie zajął RB Lipsk, trzecie Szachtar Donieck, a z europejskimi pucharami pożegnał się Celtic.

Czy Real Madryt obroni trofeum w Lidze Mistrzów?