Jest nagranie z szatni Barcelony. Zobacz co robił Lewandowski

Twitter / oficjalny profil FC Barcelony / Na zdjęciu: szalona radość piłkarzy FC Barcelony

To była szalona pogoń FC Barcelony za kolejną wygraną w La Liga! Duma Katalonii, w osłabieniu po czerwonej kartce Roberta Lewandowskiego, wyszarpała ważny triumf w Pampelunie, ogrywając Osasunę. Nic dziwnego, że potem w szatni był bal i szał radości.

W tym artykule dowiesz się o:

Ten wieczór dla FC Barcelony i Roberta Lewandowskiego zaczął się koszmarnie, ale zakończył idealnie. Już w 6. minucie Osasuna Pampeluna objęła prowadzenie, a w 31. Polak otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

- Czujemy się skrzywdzeni. To były bardzo niesprawiedliwe decyzje. Wszystko było przeciwko nam - grzmiał po meczu szkoleniowiec Dumy Katalonii Xavi.

- Najpierw gol, przy którym był faul, a potem wyrzucenie Lewandowskiego, które było wątpliwe... - dodał.

Więcej o meczu przeczytasz tutaj -->> Co tam się działo! Czerwony Lewandowski. Barcelona wydarła wygraną

Jego podopieczni wrócili jednak z dalekiej podróży, a w drugiej połowie odwrócili losy spotkania. Wygraną 2:1 przypieczętował w 85. minucie Raphinha, który efektowną główką zaskoczył brakarza gospodarzy.

Nic dziwnego, że w takich okolicznościach piłkarze i trenerzy Barcelony oszaleli z radości, która nie miała końca. Obrazki z szatni doskonale pokazują, jak wiele znaczyło to wyszarpane zwycięstwo piłkarzy i trenerów.

Tańcom i śpiewom nie było końca. Widać też, jak cieszy się Lewandowski, który mógłby zostać uznany winnym utraty punktów.

Po wygranej z Osasuną Barca umocniła się na pozycji lidera La Liga. Ekipa z Katalonii ma obecnie 37 punktów i o pięć wyprzedza Real Madryt, który swój mecz rozegra jednak dopiero w czwartek (na Santiago Bernabeu z Cadiz CF, początek o godz. 21:30).