Piątek zaszkodził poprzedniemu klubowi. Przykry wieczór dla Skorupskiego

W weekend Krzysztof Piątek strzelił gola, a w środę asystował przy trafieniu Boulaye'a Dii. Salernitana przegrała 1:2 z Fiorentiną. Inter Mediolan zwyciężył aż 6:1 z Bologną, której bramkarzem jest Łukasz Skorupski.

Krzysztof Piątek Getty Images / Matteo Ciambelli/DeFodi Images / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
W 14. kolejce Serie A trzech Polaków miało możliwość zmierzenia się z poprzednim klubem. We wtorek Piotr Zieliński strzelił gola Empoli, a w środę Krzysztof Piątek zaszkodził Fiorentinie. Reprezentant Polski grał w klubie z Toskanii w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu, ale ten nie zdecydował się na wykupienie wypożyczonego napastnika z Herthy.

Piątek asystował przy golu Boulaye'a Dii na 1:1 w 55. minucie. Akcja Salernitany wydawała się zbyt spokojna, jakby przeprowadzona w zwolnionym tempie, a jednak goście zdobywali przestrzeń. Piątek bez przyjęcia wymienił podania z kompanem, a ten przebiegł obok dwóch przeciwników i pokonał Pietro Terracciano płaskim uderzeniem.

Fiorentina miała jeszcze trochę czasu na odzyskanie prowadzenia i również jej akcja na 2:1 w 82. minucie została przeprowadzona w dobrym tempie. Luka Jović uniknął spalonego w momencie podania od Riccardo Saponary i rozstrzygnął mecz strzałem z 10 metrów.

Inter zdeklasował 6:1 Bolognę FC. Najskuteczniejszym piłkarzem Nerazzurrich był Federico Dimarco, który oddał dwa uderzenia do bramki Łukasza Skorupskiego. Inter co prawda stracił pierwszego gola, ale rozdrażniony nie potrzebował dużo czasu na odwrócenie wyniku. Klub z Mediolanu przesunął się na czwarte miejsce w tabeli.

Karol Linetty powrócił do podstawowego składu Torino FC po pauzie spowodowanej nadmiarem kartek. Granata wygrała 2:0 z Sampdorią, w której Linetty był w przeszłości kapitanem. Obecnie z opaską w Sampdorii występuje Bartosz Bereszyński i również ten reprezentant Polski wystąpił od pierwszego do ostatniego gwizdka.