Co to była za akcja! Piękna asysta Piątka [WIDEO]

Duet Dia-Piątek przeprowadził akcję, po której Salernitana mogła cieszyć się z gola na Stadio Artemio Franchi. Drużynie polskiego napastnika nie udało się jednak utrzymać remisu w starciu Serie A z Fiorentiną.

Piotr Bobakowski
asysta Krzysztofa Piątka (Salernitana) w meczu z Fiorentiną Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: asysta Krzysztofa Piątka (Salernitana) w meczu z Fiorentiną
W 14. kolejce włoskiej Serie A Fiorentina pokonała na własnym boisku Salernitanę (2:1, więcej TUTAJ). Asystę przy golu dla ekipy gości zaliczył Krzysztof Piątek.

Reprezentant Polski w 55. minucie pojedynku na Stadio Artemio Franchi świetnie zachował się przed polem karnym przeciwnika. Boulaye Dia zagrał piłkę do naszego napastnika, a ten odegrał mu w tempo futbolówkę.

Senegalczyk strzałem lewą nogą pokonał Pietro Terracciano. Był wówczas remis 1:1. To była znakomita akcja duetu Dia-Piątek.

Niestety dla Salernitany, w 81. minucie spotkania wynik strzałem z ok. 10 metrów ustalił Luka Jović. Piątek i spółka wracają więc z Florencji na tarczy. Kolejna seria spotkań w lidze włoskiej odbędzie się w najbliższy weekend. Salernitana zmierzy się na wyjeździe z AC Monza (w niedzielę o godz. 15:00).