Polacy w ligach zagranicznych: Bramki Radosława Majewskiego oraz Marcina Pontusa

Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych bramki zdobyli: Radosław Majewski (Nottingham Forest) oraz Marcin Pontus (MFK Karviná). Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 24 Polaków.

W tym artykule dowiesz się o:

Radosław Majewski zdobył bramkę w meczu ligowym przeciwko Peterborough 2:1 (0:0). Polak grał do 77. minuty, kiedy na boisku zmienił go Guy Moussi. Były zawodnik Polonii Warszawa wpisał się na listę strzelców w 51. minucie spotkania i było to jego drugie ligowe trafienie.

Marcin Pontus zdobył bramkę w meczu ligowym z Spartą Praga B 3:0 (1:0). Polak zdobył gola w 90. minucie meczu. Pontus na boisku przebywał przez całe spotkanie oraz został ukarany żółtą kartką. Całe spotkanie w barwach MFK Karviná rozegrał także były bramkarz GKS-u Jastrzębie Jakub Kafka.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier League

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - rezerwowy w meczu ligowym z Sunderlandem (2:2)

Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z Blackburn (6:2)

Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Blackburn (6:2)

The Championship

Radosław Majewski (Nottingham Forest) - do 77. minuty i bramka w meczu ligowym z Peterborough (2:1)

Bartosz Białkowski (Barnsley) - 90 minut w meczu ligowym z Ipswich Town (2:1)

Grzegorz Rasiak (Reading) - poza kadrą w meczu ligowym z Middlesbrough (0:2)

League One

Marek Saganowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Gillingham (4:1)

Paweł Abbott (Oldham Athletic) - 90 minut w meczu ligowym z Yeovil Town (0:0)

Leauge Two

Artur Krysiak (Burton Albion) - 90 minut w meczu ligowym z Rochdale (1:0)

Austria

Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - 90 minut w meczu ligowym z Mattersburg (1:0)

Belgia

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - długotrwała kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Club Brugge (2:4)

Dawid Janczyk (KSC Lokeren) - 90 minut w meczu ligowym z Mechelen (0:2)

Cypr

Łukasz Sosin (Anorthosis Famagusta) - od 87. minuty w meczu ligowym z Omonią Nikozja (1:1)

Maciej Żurawski (Omonia Nikozja) - 90 minut w meczu ligowym z Anorthosis (1:1)

Czechy

II liga

Marcin Pontus (MFK Karviná) - 90 minut, żółta kartka i bramka w meczu ligowym z Spartą Praga B (3:0)

Jakub Kafka (MFK Karviná) - 90 minut w meczu ligowym z Spartą Praga B (3:0)

Dania

Arkadiusz Onyszko (FC Midtjylland) - 90 minut w meczu ligowym z HB Køge (2:1)

Francja

Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - rezerwowy w meczu ligowym z Rennes (1:0)

Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - pauzował w meczu ligowym z Rennes (1:0)

Ludovic Obraniak (Lille OSC) - do 89. minuty w meczu ligowym z Boulogne-Sur-Mer (3:2)

Grecja

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - rezerwowy w meczu ligowym z Levadiakosem (3:0)

Holandia

Eredivisie

Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade) - poza kadrą w meczu ligowym z Ajaxem (2:2)

Paweł Wojciechowski (SC Heerenveen) - poza kadrą w meczu ligowym z VVV Venlo (0:1)

Arkadiusz Radomski (NEC Nijmegen) - poza kadrą w meczu ligowym z Willem II Tilburg (1:1)

Jupiler Leauge

Michał Janota (Excelsior Rotterdam) - od 48. minuty w meczu ligowym z RBC Roosendaal (2:1)

Niemcy

Bundesliga

Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen) - rezerwowy w meczu ligowym z FC Nurnberg (4:0)

Tomasz Bobel (Bayer Leverkusen) - poza kadrą w meczu ligowym z FC Nurnberg (4:0)

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - od 61. minuty w meczu ligowym z Borussią Moenchengladbach (1:0)

Artur Wichniarek (Hertha Berlin) - rezerwowy w meczu ligowym z HSV (1:3)

Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z HSV (1:3)

Jacek Krzynówek (Hannover 96) - od 89. minuty w meczu ligowym z Freiburgiem (5:2)

2. Bundesliga

Łukasz Szukała (Alemannia Aachen) - poza kadrą w meczu ligowym z Energie Cottbus (1:1)

Portugalia

Przemysław Kaźmierczak (Vitoria Setubal) - 90 minut w meczu ligowym z SC Braga (0:2)

Paweł Kieszek (SC Braga) - rezerwowy w meczu ligowym z Vitoria Setubal (2:0)

Rosja

Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa) - 90 minut w meczu ligowym z Zenitem (1:2)

Krzysztof Łągiewka (Kubań Krasnodar) - rezerwowy w meczu ligowym z CSKA (0:4)

Rafał Murawski (Rubiń Kazań) - rezerwowy w meczu ligowym z Lokomotivem Moskwa (1:2)

Rumunia

Paweł Golański (Steaua Bukareszt) - rezerowy w meczu ligowym z Gloria Bistrita (1:1)

Rafał Grzelak (Steaua Bukareszt) - od 73. minuty w meczu ligowym z Gloria Bistrita (1:1)

Szkocja

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu ligowym z Rangers (1:2)

Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Rangers (1:2)

Dawid Kucharski (Heart of Midlothian) - rezerwowy w meczu ligowym z Saint Mirren Paisley (1:2)

Turcja

Marcin Kuś (Istanbul Büyükşehir) - 90 minut w meczu ligowym z Diyarbakırspor (3:1)

Ukraina

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - rezerwowy w meczu ligowym z Dnipro (2:2)

Marcin Burkhardt (Metalist Charków) - od 85. minuty w meczu ligowym z Krywbas Kryvyi Rig (1:0)

Włochy

Serie A

Błażej Augustyn (Catania Calcio) - od 87. minuty w meczu ligowym z AS Bari (0:0)