The Championship: Krystian Bielik na boisku, ale jego drużyna przegrała

Krystian Bielik zaliczył kolejny występ w The Championship, ale nie ma powodów do radości. Birmingham City Polaka przegrało u siebie z Sunderlandem 1:2.

Szymon Mierzyński
Krystian Bielik (w niebieskiej koszulce) Getty Images / Graham Chadwick / Na zdjęciu: Krystian Bielik (w niebieskiej koszulce).
24-letni pomocnik pojawił się w podstawowym składzie gospodarzy i przebywał na boisku do 87. minuty. Wtedy został zastąpiony przez Jordana Jamesa.

"Czarne Koty" objęły prowadzenie w 25. minucie po bramce Ellisa Reco Simmsa, a tuż po przerwie Amad Diallo zdobył drugiego gola i po tych ciosach zespół Johna Eustace'a już się nie podniósł. Stać go było jedynie na kontaktowe trafienie Lukasa Jutkiewicza.

Krystian Bielik, który znalazł się w ostatecznej kadrze Polski na mistrzostwa świata w Katarze, zanotował w piątek 13. występ w obecnym sezonie The Championship (ma na koncie jedną asystę).

Drugi z polskich zawodników Birmingham, Przemysław Płacheta nie był obecny nawet na ławce rezerwowych. To efekt kontuzji, którą leczy od drugiej połowy sierpnia.

Birmingham City - Sunderland AFC 1:2 (0:1)
0:1 - Ellis Reco Simms 25'
0:2 - Amad Diallo 49'
1:2 - Lukas Jutkiewicz 78'

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy na mundialu w Katarze Krystian Bielik będzie podstawowym piłkarzem reprezentacji Polski?