Linetty trafił w prestiżowym meczu. To jego premierowy gol w sezonie [WIDEO]

Karol Linetty świetnie zachował się po dośrodkowaniu Wilfrieda Singo. Polak zapewnił Torino FC punkt w spotkaniu z wyżej notowaną AS Romą (1:1).

Rafał Szymański
bramka Linettego Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: bramka Linettego
Niedzielny mecz był szczególnie interesujący dla polskich kibiców. Od pierwszej minuty wystąpili Nicola Zalewski (AS Roma) oraz Karol Linetty (Torino FC ). Polski pomocnik był jednym z bohaterów spotkania rozegranego na Stadio Olimpico.

W 55. minucie akcja turyńczyków zaczęła się od Linettego. 27-latek oddał piłkę w pobliżu pola karnego, a następnie udał się pod bramkę rywali. Po chwili Wilfried Singo precyzyjnie dośrodkował z prawej flanki, zaś piłkarz Torino FC poszybował w powietrze i silnym strzałem pokonał Ruiego Patricio.

Do samego końca rzymianie walczyli o punkt. W drugiej minucie doliczonego czasu Andrea Belotti zmarnował "jedenastkę". Kilkadziesiąt sekund po tej sytuacji Nemanja Matić ustalił końcowy rezultat na 1:1.

W sezonie 2022/23 Linetty jest podstawowym wyborem trenera Ivana Juricia. Środkowy pomocnik rozegrał już 14 spotkań i w niedzielę po raz pierwszy trafił do siatki. Wychowanek Sokoła Damasławek z dużą regularnością gra w Serie A, aczkolwiek Czesław Michniewicz pominął go w powołaniach na mistrzostwa świata.

Czy Linetty powinien pojechać na mistrzostwa świata?