Karol Linetty przymierzył. Klub Krzysztofa Piątka dostał lanie

Karol Linetty zakończył rundę jesienną w Serie A mocnym uderzeniem. Pomocnik Torino FC strzelił gola na miarę remisu 1:1 z AS Romą. Bartłomiej Drągowski doznał strasznej kontuzji. Drużyna Krzysztofa Piątka poniosła wysoką porażkę.

radość Karola Linettego i jego kolegów po zdobyciu bramki Getty Images / Danilo Di Giovanni / Na zdjęciu: radość Karola Linettego i jego kolegów po zdobyciu bramki
W 55. minucie Karol Linetty wbiegł z drugiej linii w środek pola karnego Giallorossich, a grupka podopiecznych Jose Mourinho jakby o nim zapomniała. Polak pokonał Ruiego Patricio dokładnym strzałem głową po wrzutce Wilfrieda Stephane'a Singo.

Po golu Linettego drużyna z Turynu prowadziła 1:0 na Stadio Olimpico. Do remisu 1:1 doprowadził dopiero w doliczonym czasie Nemanja Matić. Nie było już wtedy na boisku zmienionych Linettego i Nicoli Zalewskiego.

Niestety, najważniejszym wydarzeniem dla reprezentacji Polski w meczu Hellasu Werona ze Spezią Calcio była kontuzja Bartłomieja Drągowskiego. Bramkarz Spezii opuścił boisko w pierwszej połowie i ze Stadio Marcantonio Bentegodi wyjechał ambulansem. Poważna kontuzja była efektem starcia poza polem karnym z Kevinem Lasagną.

Drągowski przepuścił piłkę do bramki raz po strzale Simone Verdiego, który zakończył skutecznie żwawy atak. Jego kluczowym elementem było przyśpieszenie Kevina Lasagni. Hellas prowadził po pierwszej połowie 1:0, a w jego podstawowym składzie był Paweł Dawidowicz.

Po stronie Spezii można było oglądać przez całe spotkanie Jakuba Kiwiora i jego drużyna doprowadziła do remisu 1:1 uderzeniem M'Bali Nzoli w 54. minucie. Ten sam zawodnik zapewnił Spezii wygraną 2:1 w 70. minucie. Arkadiusz Reca nie grał z powodu urazu.

Salernitana rozpoczęła mecz z Monzą bez Krzysztofa Piątka, choć Polak strzelił gola i asystował w dwóch poprzednich spotkaniach. Piątek wszedł na boisko jako zmiennik w przerwie, kiedy Salernitana przegrywała już 0:2 po uderzeniach Carlosa Augusto oraz Dany'ego Moty. Zespołowi z Kampanii nadal niewiele wychodziło i po przerwie z powodu czerwonej kartki stracił piłkarza Antonio Candrevę, a także gola na 0:3.

1:2 - M'Bala Nzola 70'

AC Monza - US Salernitana 1919 3:0 (2:0) 1:0 - Carlos Augusto 24' 2:0 - Dany Mota 35' 3:0 - Matteo Pessina (k.) 76'