Sumy z kosmosu! "Lewy" w piątce najlepiej opłacanych uczestników mundialu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / TOLGA BOZOGLU / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
PAP/EPA / TOLGA BOZOGLU / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
zdjęcie autora artykułu

Magazyn "Forbes" stworzył listę najlepiej zarabiających piłkarzy, których zobaczymy na mundialu w Katarze. Nie mogło na niej zabraknąć Roberta Lewandowskiego, kapitana "Biało-czerwonych".

Biorąc pod uwagę przynależność klubową, lista zostałaby zdominowana przez Paris Saint-Germain - w paryskim klubie występuje bowiem trzech z pięciu najlepiej opłacanych uczestników mundialu w Katarze. To oczywiście ich ofensywne trio: Lionel MessiKylian Mbappe i Neymar.

Choć nie jest łatwo, tempa starają im się dotrzymać Cristiano Ronaldo z Manchesteru United i Robert Lewandowski z FC Barcelona. Jak przedstawia się dokładna kolejność najlepiej zarabiających piłkarzy, których zobaczymy w akcji podczas mundialu w Katarze?

Najwięcej zarabia Mbappe, bo aż 110 milionów dolarów rocznie. Drugi jest Messi z zarobkami na poziomie 65 milionów rocznie w amerykańskiej walucie. Podium uzupełnia Cristiano Ronaldo (40 mln.)

Robert Lewandowski w tej klasyfikacji zajmuje piąte miejsce, wyprzedza go bowiem jeszcze Neymar. Kapitan reprezentacji Polski zarabia w FC Barcelonie 27 milionów dolarów rocznie.

ZOBACZ WIDEO: Ekspert mocno przestrzega Polaków. "On nie był w stanie oddychać"

W podanych kwotach nie uwzględniono podatków i premii. Wyodrębniono natomiast pieniądze zarabiane poza boiskiem i to właśnie dzięki nim Cristiano Ronaldo wyprzedza Neymara w rankingu. Wyższy kontrakt z klubem ma bowiem Brazylijczyk.

Najlepiej zarabiającymi piłkarzami, którzy nie zagrają w Katarze, są Erling Haaland i Mohamed Salah. Norwegia i Egipt nie przebrnęły bowiem przez eliminacje.

Zobacz też: Dziennikarz ujawnia: Ekwador miał nie zagrać na mistrzostwach Był tu tylko piach. Jest miasteczko 

Źródło artykułu: