Ekwadorscy kibice zadrwili z Katarczyków na stadionie. Wideo niesie się po sieci

Ekwadorczycy pokonali gospodarzy 2:0 na otwarcie mundialu 2022. Kibice z Ameryki Południowej zażartowali sobie z Katarczyków. A to wszystko w obecności emira na stadionie.

Arkadiusz Dudziak
Piłkarze reprezentacji Ekwadoru oraz jej kibice Getty Images / Elsa oraz Twitter/Javier Lanza / Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Ekwadoru oraz jej kibice
Meczem Katar - Ekwador rozpoczął się mundial Katar 2022. Wielu zastanawiało się czy dyspozycja gospodarzy pozwoli im rywalizować z ekipą z Ameryki Południowej.

Odpowiedź nadeszła jednak szybko. Już w 3. minucie bramkę zdobył Enner Valencia, która jednak została anulowana. Po kwadransie Ekwadorczycy wyszli na prowadzenie po wykorzystanym rzucie karnym. W 31. minucie Valencia dołożył trafienie główką.

Ostatecznie zawodnicy z Ameryki Południowej wygrali 2:0, całkowicie dominując spotkanie. Widać to było także na trybunach.

Ekwadorczycy zadrwili z gospodarzy. Cały sektor przyjezdnych fanów krzyczał "Queremos cerveza", co znaczy "Chcemy piwa". Filmikiem z tej sytuacji podzielił się dziennikarz Javier Lanza.

Ma to związek oczywiście z zakazem sprzedawania piwa na stadionach, który został wprowadzony zaledwie dwa dni przed startem mistrzostw świata. Całe wideo z sytuacji możecie zobaczyć poniżej.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)