Kibic oszalał po golu. Takiej radości jeszcze nie widziałeś [WIDEO]

Arabia Saudyjska sensacyjnie pokonała Argentynę (2:1) w swoim pierwszym meczu na MŚ 2022. W całym kraju wybuchła niesamowita radość. Nagranie jednego z kibiców fetujących zwycięskiego gola robi furorę w mediach społecznościowych.

Łukasz Witczyk
radość Arabii Saudyjskiej z gola na 2:1 z Argentyną PAP/EPA / Rungroj Yongrit / Na zdjęciu: radość Arabii Saudyjskiej z gola na 2:1 z Argentyną
Tego nikt się nie spodziewał. Skazywana na pożarcie w mundialu Katar 2022 reprezentacja Arabii Saudyjskiej po pierwszej połowie przegrywała 0:1 z Argentyną, a wynik mógł być dużo wyższy, lecz z powodu spalonych nie uznano bramek zdobytych przez graczy z Ameryki Południowej. Po zmianie stron to Arabowie zadali dwa ciosy i wyszli na prowadzenie 2:1. Rezultat nie zmienił się do końcowego gwizdka.

W Arabii Saudyjskiej wybuchła euforia. To największy sukces w historii piłkarskiej reprezentacji tego kraju. Argentyńczycy, którzy wskazywani są jako jeden z faworyt mundialu, nie mieli nic do powiedzenia.

Radość po golu strzelonym w 53. minucie przez Salema Al Dawsariego była nie do opisania. Cały kraj cieszył się z bramki na 2:1 dla Arabii Saudyjskiej. W mediach społecznościowych furorę robi nagranie radujących się Saudyjczyków. Obejrzały je już miliony osób na całym świecie.

Jeden z mężczyzn po trafieniu Al Dawsariego aż zdjął drzwi z zawiasów i wyniósł je na zewnątrz. Taka radość nie zdarza się często. Filmik z całej tej zabawnej sytuacji można zobaczyć poniżej.

Dodajmy, że król Arabii Saudyjskiej po triumfie nad Argentyną zarządził święto państwowe i dzień wolny od pracy.

Arabowie po pierwszej kolejce są liderem grupy C mundialu. Po punkcie mają Meksyk i Polska, a Argentyna zamyka stawkę.

Polacy zmienili zdanie o rywalu. "Zaskoczyli nas"