Imponująca seria reprezentacji Polski. Najlepsi na mundialu w Katarze

Reprezentacja Polski na mistrzostwach świata w Katarze jak na razie nie przegrała meczu. Co więcej, nie straciła nawet gola. Pod tym względem Biało-Czerwoni są najlepsi na turnieju.

Rafał Sierhej
Robert Lewandowski PAP/EPA / Ronald Wittek / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Reprezentacja Polski na mundialu w Katarze rozegrała już dwa mecze. Pierwszy zremisowała z Meksykanami 0:0. Był to drugi mecz z rzędu na mistrzostwach świata, w którym Biało-Czerwoni nie stracili gola.

Przeciwko Arabii Saudyjskiej do zdobycia polskiej bramki było już bardzo blisko. Saudyjczycy w doliczonym czasie gry mieli bowiem rzut karny. Na strzelenie gola nie pozwolił jednak Wojciech Szczęsny, który obronił "jedenastkę", a potem w jeszcze lepszym stylu także dobitkę.

Te dwa mecze wchodzą w skład imponującej serii, jaką obecnie śrubuje kadra prowadzona przez Czesława Michniewicza. Wcześniej, w 2018 roku Polska nie straciła gola z Japonią, a ostatni raz na mundialach piłka do siatki chronionej przez naszego bramkarza wpadła w 75. minucie meczu z grupowego z Kolumbią. To daje 285 minut bez straty gola.

W tej statystyce Biało-Czerwoni nie mają sobie równych na turnieju. Drugie w klasyfikacji czasu z czystym kontem jest Maroko. Afrykański zespół uzbierał jednak zaledwie 180 minut bez straty gola. W swoim drugim meczu grupowym Maroko będzie mogła przegonić Brazylia, która obecnie może poszczycić się 149 minutami bez zdobycia jej bramki. Przed trzecim meczem na turnieju na pewno jednak nikt nie wyprzedzi Polski.

Co więcej, podczas meczu o awans z Argentyną w środę 30 listopada o godzinie 20:00 może dojść do pobicia historycznego rekordu. Ten bowiem wynosi 336 minut i ustawiony został w latach 1974-1978. Kadra Michniewicza, aby tego dokonać, musi zagrać na zero z tyłu przez minimum 52 minuty.

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"