Pierwszy gol z rzutu wolnego na mistrzostwach świata w Katarze [WIDEO]

Marcus Rashford strzelił pierwszego gola bezpośrednio z rzutu wolnego na turnieju mistrzostw świata w Katarze. Skrzydłowy na początku drugiej połowy otworzył wynik meczu z Walią.

Rafał Sierhej
Reprezentacja Anglii do 60 minuty swojego ostatniego meczu w fazie grupowej mistrzostw świata przeciwko Walii prowadziła 2:0. Podopieczni Garetha Southgate'a tym samym umocnili się na prowadzeniu w grupie B.

Pierwsza połowa spotkania stała pod znakiem dominacji "Lwów Albionu". Anglicy nękali bramkę Walii, ale nie byli w stanie skruszyć szczelnego muru, który ustawił selekcjoner Robert Page.

Gola otwierającego wynik spotkania strzelił Marcus Rashford. Skrzydłowy Manchesteru United podszedł do rzutu wolnego, uderzył w ten róg, gdzie stał bramkarz, a piłka wpadła do siatki. Wydaje się, że golkiper mógł zachować się w tej sytuacji nieco lepiej. Fakt jest jednak taki, że Rashford strzelił pierwszego gola bezpośrednio z rzutu wolnego na tym turnieju.

Na 2:0 podwyższył z kolei Phil Foden. Cała akcje znów rozpoczęła się od Rashforda, który odebrał piłkę rywalowi. Ta spadła pod nogi Kane'a, który posłał idealne podanie w pole karne, a wykończył je ofensywny piłkarz Manchesteru City.

Trzeci gol również był autorstwa najlepszego na murawie tego wieczoru Marcusa Rashforda. Gwiazdor przyjął piłkę, popędził w pole karne i oddał strzał. Piłka wpadła między nogami bramkarza, który z pewnością nie zapisze tego meczu na liście swoich najlepszych.

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"