W Polsce wybuchła euforia. Zobacz moment, który przypieczętował awans Polaków

Polska w 1/8 piłkarskich mistrzostw świata 2022 w Katarze! O awans Biało-Czerwoni musieli jednak drżeć do ostatniego gwizdka... i to nie swojego meczu. Na szczęście pomogli nam Saudyjczycy. Jak?

Krzysztof Kaczmarczyk
Salem Al-Dawsari YouTube / oficjalny profil TVP Sport / Salem Al-Dawsari
To były jedne z najdłuższych minut w historii polskiej piłki. Gdy w 52. minucie Meksyk objął prowadzenie 2:0 z Saudyjczykami, a chwilę później Biało-Czerwoni dostali drugą bramkę od Argentyny, zrobiło się bardzo nerwowo.

Więcej o meczu Arabia Saudyjska - Meksyk -->> Rywale gonili Polskę, ile tchu. Ale nie dogonili

W tym momencie Polska i Meksyk mieli tyle samo punktów i taki sam bilans goli. O lepszym miejscu, a co za tym idzie awansie do 1/8 mundialu 2022 decydowały... żółte kartki!

Ostatnie pół godziny ciągnęło się w nieskończoność. W meczu Biało-Czerwonych wynik nie uległ zmianie do ostatniego gwizdka, ale w równolegle rozgrywanym spotkaniu nadal "się działo".

I tam, już w doliczonym czasie gry, padł gol! Na szczęście nie dla Meksyku, a dla Arabii Saudyjskiej. W 95. minucie kapitalną dwójkową akcję wykończył Salem Al-Dawsari po asyście Hattana Bahebriego.

Saudyjczykom ten gol nie dawał zupełnie niczego, ale odbierał ostatnie nadzieje Meksykowi i sprawił, że na Stadium 974 w Dosze zapanował szał radości wśród Biało-Czerwonych.

Wtedy bowiem już nic nie mogło im odebrać awansu do kolejnej fazy katarskiego turnieju.

Kolejnym rywalem Polaków będą... mistrzowie świata, czyli reprezentacja Francji. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 4 grudnia, początek o godzinie 16:00. Tutaj nie ma już na kogo liczyć - od 1/8 przegrany wraca do domu.

Reprezentant Polski zmiażdżony. "Złożył rezygnację z kadry"
Show Michniewicza na konferencji. "Nie damy sobie odebrać radości"