"Messi świętował, a Lewandowski drżał". Tak Niemcy komentowali awans Polski
Reprezentacja Polski przegrała z Argentyną (0:2), ale i tak awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata. Niemcy zwrócili uwagę na to, co po ostatnim gwizdku sędziego robił Robert Lewandowski.
Gdy skończył się mecz Argentyny z Polską, nasi piłkarze nerwowo i niecierpliwie oczekiwali na ostatni gwizdek w drugim spotkaniu. Tam Meksyk prowadził z Saudyjczykami 2:0 i każdy strzelony gol przez zespół z Ameryki Północnej oznaczał, że Polska żegna się z mundialem.
Na to, co robili Biało-Czerwoni po ostatnim gwizdku uwagę zwrócił niemiecki "Bild". "Polska i jej supergwiazda Robert Lewandowski przegrali z Argentyną 0:2. I wciąż są na mundialu. Ale żeby tak było, Polacy musieli drżeć o awans" - relacjonują Niemcy.
ZOBACZ WIDEO: "Więcej szczęścia niż rozumu". Mocne słowa po awansie Polaków"Każde kolejne trafienie Meksyku i Polacy byliby skończeni, a Lewandowski zakończyłby udział w mistrzostwach świata. Fani zerkali na wynik na telefonach. Na końcu robili to też piłkarze reprezentacji Polski. Messi świętował, a Lewandowski drżał" - dodaje niemiecki tabloid.
Niemcy dodają, że na ratunek Polakom przyszedł saudyjski napastnik Salem Al-Dawsari, który w 95. minucie zdobył bramkę na 1:2. "Było już po wszystkim. Polska gra dalej, a Lewandowski i spółka świętowali" - czytamy.
- To było niezwykle ekscytujące. Myślę, że po raz pierwszy mogę być szczęśliwy z powodu porażki - powiedział Lewandowski w rozmowie z ZDF.
Kolejny mecz na mundialu Polska zagra w niedzielę 4 grudnia. Rywalem w 1/8 finału będzie Francja. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00, a transmisję przeprowadzi TVP. Spotkanie będzie można oglądać również w Pilot WP. Tekstową relację przeprowadzi portal WP SportoweFakty.
Czytaj także:
Polska zagra z mistrzem świata! Znamy kolejne pary 1/8 finału
"Boli to". Lewandowski natychmiast to zauważył
Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP.
-
umiarkowany optymista Zgłoś komentarz
Niemcy????? Niech posprzątają na swoim podwórku!!! Kończą mundial z ......jednym punktem.Niby taka potęga a zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie! -
cezary23 Zgłoś komentarz
Argentynie. Fakt ze nie miał wsparcia, młodzi wprowadzeni przez Michniewicza byli spięci i nic nie dali. Nie wiem czy jednak nie było błędem nie wprowadzenie Milika. Lewandowski niestety powinien jak najszybciej zapomnieć o tym meczu.Messi szalał, robił co chciał. Schematycznie grał kilka razy na lewe skrzydło a Polacy nie potrafili przerwać tej akcji. Szczęsny fenomenalny!! To jemu zawdzięczamy to "przeczołganie" do fazy pucharowej. Czuję że z Francją zagramy lepiej, nie mamy nic do stracenia możemy tylko zyskać. Nie krytykowałbym za bardzo Zespołu -wykonali plan. Mimo wszystko grali bardzo ambitnie i z zaangazowaniem.Niestety inni są lepsi. -
Roboz Zgłoś komentarz
To był anty futbol na wyższym poziomie. Brawo my No chyba ze to taka taktyka na następne spotkanie -
krisss1234 Zgłoś komentarz
Ustawienie Polaków to bramkarz i 10 obrońców. W ten sposób to może by zremisowali z ósma liga francuska. W niedzielę 9 Francja Polska - ZERO!!! -
Cobra410 Zgłoś komentarz
Co Ci Niemcy piszą. Dobijacz grał ? ? Bo ja nie widziałem. -
Andrzej Cerazy Zgłoś komentarz
tylko Włosi potrafili stosować CATENACCIO bo w wykonaniu Polakow wyglądało to mizernie