Infantino wyszedł z meczu Polska - Argentyna. Znamy powód

Prezydent FIFA Gianni Infantino pojawił się na trybunach podczas spotkania Polska - Argentyna (0:2). Z takiej perspektywy zobaczył jednak tylko fragment meczu. Wiadomo, dlaczego opuścił widownię w trakcie pojedynku.

Mateusz Domański
Gianni Infantinona jednym z meczów podczas mundialu 2022 w Katarze Getty Images / Gianni Infantino.na jednym z meczów podczas mundialu 2022 w Katarze
30 listopada o godz. 20:00 rozpoczęły się dwa spotkania. Reprezentacja Polski mierzyła się z Argentyną (0:2), a Arabia Saudyjska równolegle walczyła z Meksykiem (1:2). Podczas pierwszej połowy spotkania z udziałem Biało-Czerwonych na stadionie 974 w Dosze obecny był prezydent FIFA Gianni Infantino.

Najbardziej interesujących momentów nie zobaczył jednak "na żywo". Ominęły go zarówno bramki, jak i radość polskich oraz argentyńskich piłkarzy po zakończeniu spotkania. To dlatego, że trybuny opuścił w trakcie przerwy.

Niektórzy mogą pomyśleć, że szef FIFA postąpił w ten sposób, bo był znudzony tym pojedynkiem. Nic bardziej mylnego. Infantino po prostu postanowił zmienić lokalizację i pojechał do Lusail na drugą część starcia Arabii Saudyjskiej z Meksykiem.

Obecność Infantino na obu stadionach oczywiście została wychwycona przez operatorów. Realizatorzy zadbali natomiast o to, by znalazł się w transmisji z obu spotkań.

To nie pierwszy taki przypadek, gdy Infantino wychodził ze spotkania po pierwszej połowie. Na podobny manewr zdecydował się we wtorek. Najpierw był na spotkaniu Holandia - Katar, a potem oglądał rywalizację Senegalu z Ekwadorczykami.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)