Urugwaj wychodzi na prowadzenie! Pierwszy gol na turnieju [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Zdjęcie: Gol Arrascaeta
Twitter / TVP Sport / Zdjęcie: Gol Arrascaeta
zdjęcie autora artykułu

Urugwaj do swojego ostatniego meczu fazy grupowej mistrzostw świata z Ghaną podchodził z nożem na gardle. Zespół prowadzony przez Alonso wyszedł na prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie.

Reprezentacja Urugwaju  w pierwszych dwóch meczach fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze, delikatnie mówiąc, nie przekonał. Zespół prowadzony przez Diego Alonso był bardzo mocno krytykowany.

Mimo tego, Urugwaj miał na swoim koncie jeden punkt, który pozwalał marzyć o awansie. Aby podtrzymać te nadzieje, trzeba było jednak wygrać. Selekcjoner zdecydował się na kilka zmian w wyjściowej jedenastce.

Okazało się, że odstawienie Diego Godina było bardzo dobrą decyzją. W 26. minucie meczu kluczowy okazał się Giorgian De Arrascaeta, który został wprowadzony do wyjściowego składu, zgodnie z wolą kibiców.

28-letni pomocnik brazylijskiego Flamengo Rio de Janeiro doskonale odnalazł się w polu karnym rywali z Afryki. Kluczowi w tej akcji poza strzelcem gola byli dwaj piłkarze. Najpierw Federico Valverde doskonale odebrał piłkę w środku pola, a później Luis Suarez strzelił na bramkę. To właśnie uderzenie doświadczonego napastnika sparował bramkarz Ghany, a z bliska piłkę do siatki wpakował Arrascaeta.

Przy drugim golu również kluczowy był duet Arrascaeta - Suarez. Ten drugi pięknie przerzucił piłkę nad obrońcą i zanotował asystę. Pomocnik z kolei fenomenalnie złożył się do strzału z woleja i podwyższył prowadzenie Urugwaju.

Czytaj także: Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli" Absurd na MŚ. Szef FIFA wystawił Katarowi laurkę

ZOBACZ WIDEO: Przepis na sukces Szczęsnego. Nasz dziennikarz ujawnia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty