Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

UEFA ukarała Irlandczyków. Wszystko z powodu przyśpiewki podczas świętowania

UEFA orzekła naruszenie podstawowych zasad dobrego postępowania przez piłkarki reprezentacji Irlandii po ich olbrzymim sukcesie. Radość po awansie na mistrzostwa świata odbiła się czkawką.

Szymon Adamski
Szymon Adamski
reprezentacja Irlandii kobiet Getty Images / Stephen McCarthy/Sportsfile / Na zdjęciu: reprezentacja Irlandii kobiet
Reprezentantki Irlandii marzyły, aby dostać się na mundial, ale na pewno nie w takich okolicznościach. Po tym jak w decydującym o awansie meczu pokonały Szkocję, w mediach społecznościowych pojawił się film, na którym widać, jak piłkarki śpiewają pieśń popierającą IRA - Irlandzką Armię Republikańską.

Po upływie dziesięciu miesięcy od tamtych wydarzeń UEFA ukarała Irlandzki Związek Piłki Nożnej. - Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA podjęła następującą decyzję: ukarać Irlandzki Związek Piłki Nożnej grzywną w wysokości 20 000 euro za naruszenie podstawowych zasad dobrego postępowania - napisano w oficjalnym komunikacie.

Irlandki, gdy tylko zdały sobie sprawę z powagi sytuacji, od razu wystosowały przeprosiny. - Chciałybyśmy tylko przeprosić za to każdego, kto poczuł się urażony - powiedziała Aine O'Gorman, która wystąpiła w wygranym 1:0 meczu ze Szkocją. Zwycięstwo pozwoliło Irlandkom po raz pierwszy w historii awansować na kobiecy mundial.

ZOBACZ WIDEO: Niespodziewany bohater Polaków na mundialu. "To przykład"

Sposób, w jaki świętowały piłkarki, spowodował, że awans miał ostatecznie słodko-gorzki smak. Nieodpowiedzialne zachowanie poskutkuje utratą 20 tysięcy euro przez krajowy związek.

Irlandczycy nie zamierzają bowiem odwoływać się od kary. Zamiast tego wyrażają skruchę. - FAI odnotowuje i akceptuje sankcje nałożone przez Komisję Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA - przekazał Irlandzki Związek Piłki Nożnej.

Kara nałożona przez UEFA nie ma wymiaru sportowego. Irlandki będą mogły wziąć udział po raz pierwszy w mistrzostwach świata. Ich rywalkami będą Australijki, Kanadyjki i Nigeryjki. Pierwszy mecz rozegrają 20 lipca 2023 roku.

Zobacz też:
Los Michniewicza przesądzony?
Cios dla reprezentacji Portugalii 

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×