Barcelona walczy o napastnika. Talent trafi na Camp Nou?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Marvin Ibo Guengoer - GES Sportfoto / Na zdjęciu: Youssoufa Moukoko (z lewej) i Hermann Gerland
Getty Images / Marvin Ibo Guengoer - GES Sportfoto / Na zdjęciu: Youssoufa Moukoko (z lewej) i Hermann Gerland
zdjęcie autora artykułu

FC Barcelona zaledwie kilka miesięcy temu sprowadziła Roberta Lewandowskiego, a już chce kolejnego napastnika. Klub z Katalonii zamierza zabezpieczyć się na wiele lat ściągając do siebie ogromny talent.

Barcelona już od dłuższego czasu interesuje się Youssoufa Moukoko. Niemiecki napastnik latem przyszłego roku będzie wolnym zawodnikiem i nikogo nie dziwi, że wiele klubów, na czele z tym katalońskim, rozważa jego sprowadzenie.

18-latek jest jednym z najbardziej utalentowanych napastników młodego pokolenia, w rundzie jesiennej strzelał już bramki w Bundeslidze, co pokazuje, jak wielki talent Borussia Dortmund ma w swoich szeregach. Zatrzymanie go nie będzie jednak łatwe.

Z informacji podanych przez "Bild" wynika, że włodarze niemieckiego klubu mogą spodziewać się "teatru transferowego" z udziałem swojego napastnika. Chce go wiele klubów, a przedstawiciele BVB wciąż próbują zatrzymać go u siebie, choć rozmowy o przedłużeniu umowy nie są łatwe.

Według wspomnianego wyżej medium zawodnik odrzucił sześć milionów euro pensji za rok gry i oczekuje podwyższenia oferty do siedmiu milionów. On, jak i jego menedżer, z pewnością mają świadomość, że usługami napastnika interesuje się wiele potęg i w najbliższych miesiącach może odbyć się walka o snajpera Borussii.

Najgłośniej mówi się o Barcelonie, ale w grze pozostają również takie kluby jak Chelsea czy Manchester United, które z pewnością mają fundusze, aby zaoferować Niemcowi ogromny kontrakt. Zatem wiele wskazuje na to, że do letniego okna transferowego będziemy świadkami ciekawej batalii transferowej.

Czytaj też: Kuriozalny zapis w umowie Michniewicza Puchacz może wylądować w topowej lidze

ZOBACZ WIDEO: Szymon Marciniak w świetnym humorze. Tak rozśmieszał dziennikarzy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty