Puchar Anglii: efektowny awans Brighton and Hove Albion, Nottingham Forest za burtą

W III rundzie Pucharu Anglii 2022/2023 zespół Brighton and Hove Albion, którego zawodnikiem jest Jakub Moder (nie wystąpił z powodu kontuzji) ograł na wyjeździe Middlesbrough 5:1, zaś Nottingham Forest przegrał z Blackpool FC 1:4.

Tomasz Rosiński
piłkarze Brighton and Hove Albion Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: piłkarze Brighton and Hove Albion
Występująca w Premier League drużyna Brighton była faworytem starcia z Middlesbrough i już w 8. minucie za sprawą Pascala Grossa wyszła na prowadzenie. Jednakże gospodarze odpowiedzieli dość szybko, gdyż w 13. minucie Jasona Steele'a pokonał Chuba Akpom.

Później na boisku dzielili i rządzili podopieczni Roberto De Zerbiego, którzy zadali rywalowi cztery ciosy (dublet ustrzelił Alexis Mac Allister, a po golu dołożyli Adam Lallana oraz Deniz Undav) i zameldowali się w kolejnym etapie zmagań o Puchar Anglii.

Natomiast inna ekipa z najwyżej klasy rozgrywkowej w Anglii, czyli Nottingham Forest, nie sprostała niżej notowanemu Blackpool FC (1:4).

Powody do radości mają zespoły z polskimi bramkarzami w składach, a mianowicie Fleetwood Town (Jakub Stolarczyk) oraz Millwall FC (Bartosz Białkowski), które uzyskały awans do następnej rundy PA.

Puchar Anglii, III runda:

Middlesbrough - Brighton and Hove Albion 1:5 (1:2)
0:1 - Pascal Gross 8'
1:1 - Chuba Akpom 13'
1:2 - Adam Lallana 29'
1:3 - Alexis Mac Allister 58'
1:4 - Alexis Mac Allister 80'
1:5 - Deniz Undav 88'

*Jakub Moder (Brighton and Hove Albion) znalazł się poza kadrą meczową z powodu kontuzji.

***

Fleetwood Town - Queens Park Rangers 2:1 (1:1)
0:1 - Sam Field 37'
1:1 - Aristote Nsiala 40'
2:1 - Promise Omochere 67'

*Jakub Stolarczyk (Fleetwood Town) rozegrał cały mecz.

***

Millwall FC - Sheffield United 0:2 (0:2)
0:1 - Daniel Jebbison 23'
0:2 - Jayden Bogle 36'

*Bartosz Białkowski (Millwall FC) rozegrał cały mecz.

***

Blackpool FC - Nottingham Forest 4:1 (1:0)

Boreham Wood - Accrington Stanley 1:1 (0:1)

AFC Bournemouth - Burnley FC 2:4 (1:3)

Chesterfield FC - West Bromwich Albion 3:3 (3:2)

Hull City - Fulham FC 0:2 (0:1)

Ipswich Town - Rotherham United 4:1 (1:0)

Shrewsbury Town - Sunderland AFC 1:2 (0:0)

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)