Powrót i błysk geniuszu Messiego. PSG nie dopuściło outsidera do głosu

Lionel Messi wrócił po mundialu i pomógł Paris Saint-Germain w wygranym 2:0 spotkaniu z Angers SCO. W "polskim" meczu RC Strasbourg Alsace tylko zremisowało z RC Lens (2:2). Z kolei ES Troyes AC poniosło porażkę w starciu z Olympique Marsylia 0:2.

Rafał Szymański
Lionel Messi Getty Images / Aurelien Meunier - PSG / Na zdjęciu: Lionel Messi
Był to pierwszy występ Lionela Messiego po tym, jak reprezentacja Argentyny wywalczyła mistrzostwo świata w Katarze. Doświadczony piłkarz już w piątej minucie napędził akcję paryżan i dostarczył piłkę Nordiemu Mukiele, który wypatrzył pod bramką Hugo Ekitike. 20-latek musiał tylko dostawić nogę.

Potem Messi wręcz idealnie dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Sergio Ramosa. Hiszpan mocno uderzył z niewielkiej odległości, jednak Paul Bernardoni zdołał sparować piłkę do boku.

Paryżanie nie forsowali tempa, co nie spodobało się lokalnym kibiców. Na trybunach Parc des Princes pojawiły się gwizdy. W 33. minucie Messi kolejny raz wziął sprawy w swoje ręce, przymierzył sprzed pola karnego i bramkarz Angers SCO popisał się efektowną interwencją. Sędzia zauważył, że reprezentant Argentyny był na spalonym.

Ekitike mógł mieć dublet na koncie. W 59. minucie utalentowany zawodnik najpierw został zablokowany przez jednego z rywali, następnie obrócił się z piłką i trafił prosto w interweniującego Bernardoniego.

Angers SCO zagrozili bramce Gianluigiego Donnarummy kilkadziesiąt sekund później. Abdallah Sima wpadł w pole karne po wrzutce Himada Abdelliego, miał klarowną sytuację, lecz katastrofalnie spudłował.

Lionel Messi dał próbkę swoich umiejętności w 72. minucie, kiedy rozpoczął akcję. Nordi Mukiele obsłużył świeżo upieczonego mistrza świata, a ten nie zmarnował szansy, strzelając obok interweniującego bramkarza. R

Gol Messiego był świetną kropką nad "i". Rezultat mógł podwyższyć jeszcze Neymar, aczkolwiek został złapany na spalonym. Danilo Pereira w samej końcówce oddał strzał głową i został zatrzymany przez świetnie dysponowanego Bernardoniego.

Paris Saint-Germain wygrało z czerwoną latarnią Ligue 1 2:0 i powiększyło swoją przewagę nad RC Lens.

Wicelider tabeli zaliczył niespodziewaną wpadkę z RC Strasbourg Alsace (2:2). W barwach RC Lens całe spotkanie rozegrał Przemysław Frankowski, zaś Łukasz Poręba pojawił się na murawie w 73. minucie. W środowym starciu zabrakło Adama Buksy i Karola Fili, który reprezentuje barwy miejscowych.

Mateusz Lis zagrał w pełnym wymiarze czasowym i niestety nie zachował czystego konta. Jego ES Troyes AC przegrało 0:2 z Olympique Marsylia. OGC Nice zdeklasowało Montpellier HSC (6:1). Marcin Bułka  nie znalazł się w kadrze meczowej klubu z Lazurowego Wybrzeża. W doliczonym czasie AS Monaco uratowało remis 2:2 z FC Lorient.

Paris Saint-Germain - Angers SCO 2:0 (1:0)
1:0 - Hugo Ekitike 5'
2:0 - Lionel Messi 72'

PSG: Gianluigi Donnarumma - Sergio Ramos, Marquinhos, Danilo Pereira, Nordi Mukiele, Fabian Ruiz (80' Warren Zaire-Emery), Vitinha (86' El Chadaille Bitshiabu), Juan Bernat, Lionel Messi, Neymar, Hugo Ekitike (80' Carlos Soler).

Angers: Paul Bernardoni - Aboulaye Bamba, Cedric Houtondji, Miha Blazić, Souleyman Doumbia, Batista Mendy (80' Waniss Taibi), Pierrick, Capelle (62' Farid El Melali), Himad Abdelli (62' Sofiane Boufal), Nabil Bentaleb, Adrien Hunou (62' Amine Salama), Abdallah Sima (80' Sada Thioub).

Żółte kartki: Neymar (PSG) - Capelle, Blazić (Angers).

Sędzia: Eric Wattellier.

***

RC Strasbourg Alsace - RC Lens 2:2 (2:2)
0:1 - Alexis Claude-Maurice 11'
1:1 - Sanjin Prcić 13'
2:1 - Kevin Gamerio 17'
2:2 - Lois Openda 34'

ES Troyes AC - Olympique Marsylia 0:2 (0:1)

6:1 - Ross Barkley 85'

FC Lorient - AS Monaco 2:2 (0:0) 0:1 - Breel Embolo 61' 1:1 - Dango Ouatarra 75' 2:1 - Teremas Moffi 77' 2:2 - Wissam Ben Yedder 90+3'