Polak z piątym golem w Australii. To był decydujący cios [WIDEO]

Oskar Zawada błyszczy formą na australijskich boiskach. Tym razem napastnik zapewnił zwycięstwo Wellington Phoenix nad Brisbane Roar 1:0.

Rafał Szymański
gol Oskara Zawady Twitter / Wellington Phoenix / Na zdjęciu: gol Oskara Zawady
Przed pierwszym gwizdkiem zespół gospodarzy miał minimalną przewagę i był uznawany za faworyta. Zawodnicy Wellington Phoenix sprawili niespodziankę w sobotnim meczu w ramach 12. kolejki A-League.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w 65. minucie. Kluczową rolę odegrał Oskar Zawada, który wyrasta na jednego z najlepszych napastników w lidze australijskiej.

Lucas Mauragis miał trochę miejsca na lewym skrzydle i zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne. Zawada wykorzystał opieszałość obrońców Brisbane Roar, a następnie z niewielkiej odległości strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

W ostatnich 25 minutach rezultat się nie zmienił. Po zwycięstwie 1:0 drużyna Wellington Phoenix zameldowała się na czwartym miejscu w stawce. Na fotelu lidera utrzymuje się Melbourne City.

Zawada znowu pokazał klasę. Z pięcioma trafieniami na koncie Polak jest trzeci w klasyfikacji strzelców ex aequo z Bozhidarem Kraevem oraz Craigiem Goodwinem.

Brisbane Roar - Wellington Phoenix 0:1 (0:0)
0:1 - Oskar Zawada 65'