Istotne uderzenie Arkadiusza Recy. Debiut Polaka

Spezia Calcio zaskoczyła Torino FC i zwyciężyła 1:0. Jedyna bramka padła z rzutu karnego wywalczonego przez Arkadiusza Recę. W 83. minucie wszedł na boisko debiutant Szymon Żurkowski.

Arkadiusz Reca Getty Images / Chris Ricco / Arkadiusz Reca
Spezia bije rekordy i ma w kadrze już czterech Polaków. Do Bartłomieja Drągowskiego, Arkadiusza Recy i rezerwowego w niedzielę Jakuba  Kiwiora dołączył Szymon Żurkowski. Reprezentant kraju został w tym tygodniu oficjalnie wypożyczony z Fiorentiny.

Spezia wybrała się na mecz z Torino FC, a Granata była uskrzydlona awansem do ćwierćfinału Pucharu Włoch. Turyńczycy ograli na wyjeździe mistrza kraju AC Milan.

Piłkarze z Ligurii nie zamierzali jednak chować się przed gospodarzami. Z Drągowskim i Recą w podstawowym składzie zdobyli prowadzenie 1:0 w pierwszej połowie. W 28. minucie M'Bala Nzola pokonał Vanję Milinkovicia-Savicia z rzutu karnego, a jego dziewiąta bramka w sezonie była dopiero czwartą Spezii na wyjeździe od początku sezonu. Jedenastka została podyktowana po zagraniu ręką Koffiego Djidjiego, który blokował nieprzepisowo strzał Arkadiusza Recy.

W przerwie w Torino pojawił się Karol Linetty, a minuty bezpośrednio po zmianie stron były najlepszymi w wykonaniu Byków. Jedną z szans na doprowadzenie do remisu miał Karol Linetty, ale jego potężne uderzenie zablokował ofiarnie Ethan Ampadu. W dwóch innych sytuacjach wykazał się Bartłomiej Drągowski. Torino przyspieszyło później raz jeszcze, ale nie zmieniło wyniku 1:0 dla Spezii.

Udinese Calcio straciło kontakt z miejscami premiowanymi awansem do europejskich pucharów i musi martwić się o pozostanie w górnej połowie tabeli. Nad swoim niedzielnym przeciwnikiem - Bologną FC - Zebrette mieli sześć punktów przewagi i nie chcieli, żeby stopniała ona o połowę. Po przerwie mundialowej nie wygrali dotąd ani gospodarze, ani goście.

Udinese ruszyło do ataku i strzeliło gola na 1:0 w 10. minucie. Beto wyprzedził obrońcę i nie zastanawiał się, co zrobić po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Mocne uderzenie z powietrza wystarczyło do pokonania Łukasza Skorupskiego.

Bologna odpowiedziała strzałem na 1:1 w drugiej połowie. Nicola Sansone wykorzystał drugą ze swoich sytuacji podbramkowych w meczu i bez problemu pokonał Marco Silvestrego po asyście Nicoli Moro w 59. minucie. Rossoblu poczuli wiatr w żaglach i w 80. minucie dorzucili gola na 2:1 Stefana Poscha. Tak jak wspomniana Spezia odnieśli oni zwycięstwo na wyjeździe.

18. kolejka Serie A:

Torino FC - Spezia Calcio 0:1 (0:1)
0:1 - M'Bala Nzola (k.) 28'

Udinese Calcio - Bologna FC 1:2 (1:0) 1:0 - Beto 10' 1:1 - Nicola Sansone 64' 1:2 - Stefan Posch 80'