Sprzedali gwiazdę za ogromne pieniądze. A potem taki gest!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / VINCE MIGNOTT / Na zdjęciu: Mychajło Mudryk
PAP / VINCE MIGNOTT / Na zdjęciu: Mychajło Mudryk
zdjęcie autora artykułu

Mychajło Mudryk stał się autorem jednego z najgłośniejszych i najdroższych transferów londyńskiej Chelsea. Na konto Szachtara Donieck wpłynie łącznie 100 mln euro. Dużą część z tych pieniędzy ukraiński klub przekaże obrońcom Ukrainy!

W tym artykule dowiesz się o:

Stało się. Podczas niedzielnego meczu Chelsea FC - Crystal Palace gospodarze zaprezentowali swojego nowego gracza. "The Blues" za Mychajło Mudryka na razie muszą zapłacić Szachtarowi Donieck 70 milionów euro. Dodatkowe 30 zapisano w zmiennych.

Więcej o tym transferze tutaj -->> Wielki transfer stał się faktem. Jeden z najdroższych w historii Chelsea

Już teraz wiadomo, że ukraiński klub nie zostawi pełnej kwoty "dla siebie". Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydał prezydent klubu Rinat Achmetow.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szaleństwo po transferze Ronaldo. Zobacz, co się działo na meczu

Ten poinformował o uruchomieniu projektu "Serce Azowstalu". O co w nim chodzi? Szachtar przekaże dużą część kwoty dla tych, którzy walczą w obronie Ukrainy podczas wojny, jaką 24 lutego 2022 roku rozpoczęła Rosja na rozkaz Władimira Putin.

"Przede wszystkim chcę podziękować całemu cywilizowanemu światu za pomoc Ukrainie. Dziś możemy mówić o ukraińskim futbolu dzięki ukraińskiej armii, narodowi ukraińskiemu i ogromnemu wsparciu całego cywilizowanego świata" - napisał Achmetow.

Przyznał przy okazji, że jest dumny z samego Mudryka, który jest najlepszym dowodem na to, że talent poparty ciężką pracą pozwala dojść na szczyt. Z drugiej strony stwierdził, że jego marzeniem jest, aby Szachtar zdobywał europejskie trofea i żałuje, że takim graczom musi kibicować w innych klubach.

"Z takimi zawodnikami powinniśmy zdobywać europejskie trofea, a nie kibicować im, nawet jeśli grają w czołowych klubach świata. Niestety, teraz jest to niemożliwe, ponieważ Ukraina toczy straszliwą i niesprawiedliwą wojnę" - przyznał.

Achmetow jednocześnie wierzy w wygraną z Rosją i już planuje mecz towarzyski z Chelsea na Donbas Arenie w Doniecku. "Musimy zrobić wszystko, aby przybliżyć ten dzień" - oznajmił.

"Dlatego podjąłem decyzję o uruchomieniu projektu Serce Azowstalu, którego celem jest pomoc obrońcom Mariupola i rodzinom poległych żołnierzy. Ich akty odwagi nie mają sobie równych we współczesnej historii. To oni, ich poświęcenie i odwaga pomogli powstrzymać wroga w pierwszych miesiącach wojny" - oznajmił.

Prezes Szachtaru zdecydował się przeznaczyć 25 milionów dolarów (1 miliard hrywien, 23 mln euro) na pomoc żołnierzom, obrońcom ojczyzny i ich rodzinom. "Jesteśmy na zawsze dłużnikami naszych żołnierzy!" - zakończył oświadczenie.

Decyzja Achmetowa niejako zamyka usta m.in. Zbigniewowi Bońkowi, który w niedzielę zamieścił kontrowersyjny wpis w mediach społecznościowych.

"Polacy stoją na głowie pomagając Ukrainie. Później czytam, ze młody piłkarz ma zarabiać ciężkie miliony + jakieś 60/70mln euro za transfer. Hmm, coś mi tutaj nie pasuje..." - napisał były prezes PZPN na Twitterze.

Więcej o tym tutaj -->> Absurdalny wpis Bońka o Ukraińcu. Szybko wytknęli mu hipokryzję

- Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem kontrakt z Chelsea. To ogromny klub, Premier League to fantastyczna liga i jest to dla mnie bardzo atrakcyjny projekt na tym etapie mojej kariery - powiedział z kolei w pierwszym wywiadzie dla klubowych mediów sam Mudryk.

Jego kontrakt z Chelsea będzie obowiązywać do czerwca 2030 roku, czyli przez kolejnych siedem lat.

Zobacz także: Robert Lewandowski wraca w wielkim stylu po katarskim kacu Gdzie zagramy z Albanią pierwszy domowy mecz eliminacji EURO 2024? PZPN walczy o ten stadion!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty