Ależ przymierzył! Zobacz gola Lewandowskiego [WIDEO]

Barcelona rywalizuje z AD Ceutą w 1/8 finału Pucharu Króla. Na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Zobacz bramkę Polaka.

Dawid Franek
gol Roberta Lewandowskiego Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: gol Roberta Lewandowskiego
Oczywiście FC Barcelona przed spotkaniem z AD Ceutą była wyraźnym faworytem. Katalończycy mieli jednak w głowach poprzednie spotkanie w Pucharze Króla z CF Intercity. Wówczas potrzebowali dogrywki do zwycięstwa i ostatecznie triumfowali 4:3.

W starciu z AD Ceutą kłopoty Barcelonie się nie przytrafiły. W pierwszej połowie do siatki trafił Raphinha, a w drugiej drogę do bramki rywali znalazł Robert Lewandowski. Polak pokonał golkipera rywali w 50. minucie.

34-latek wykorzystał podanie od Francka Kessiego i strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce, uderzając bez przyjęcia. Wcześniej Barcelona zastosowała pressing blisko bramki przeciwnika i to dało świetny efekt.

To dla Lewandowskiego bardzo ważne trafienie, ponieważ wcześniej nie miał okazji zdobyć bramki w Pucharze Króla.