Porażka Górnika Zabrze na koniec przygotowań. Duże emocje i pięć bramek

W ostatnim meczu sparingowym przed inauguracją rundy wiosennej Górnik Zabrze przegrał z liderem bułgarskiej ekstraklasy CSKA Sofia 2:3.

Szymon Mierzyński
Szymon Włodarczyk WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Szymon Włodarczyk
Podopieczni Bartoscha Gaula dali się zaskoczyć już w 1. minucie, gdy rywale wyprowadzili szybką kontrę i w sytuacji sam na sam z Danielem Bielicą do siatki trafił Brayan Moreno.

To nie był koniec nieszczęść ekipy z Górnego Śląska, bowiem w 25. minucie zrobiło się już 0:2. Rzut karny pewnie wykorzystał Iwan Turicow.

Zabrzanie złapali kontakt kilka chwil później, gdy po dośrodkowaniu Piotra Krawczyka z lewego skrzydła, z najbliższej odległości formalności dopełnił Szymon Włodarczyk.

Napastnik Górnika ostatecznie skompletował dublet, bowiem w 80. minucie zdobył bliźniaczego gola. Tym razem asystował mu Robert Dadok. Ostatnie słowo należało jednak do Bułgarów, którzy w doliczonym czasie perfekcyjnie rozegrali rzut wolny i nie do obrony główkował rosły Menno Koch.

To był dla ekipy Bartoscha Gaula ostatni sprawdzian podczas zgrupowania w tureckim Belek. W sobotę zaplanowano powrót do kraju.

Pierwszy wiosenny mecz o stawkę czeka zabrzan w poniedziałek 30 stycznia o godz. 19.00, gdy w ramach 18. kolejki PKO Ekstraklasy podejmą Cracovię.

Obecnie Górnik zajmuje 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 20 pkt.

Górnik Zabrze - CSKA Sofia 2:3 (1:2)
0:1 - Brayan Moreno 1'
0:2 - Iwa Turicow (k.) 25'
1:2 - Szymon Włodarczyk 29'
2:2 - Szymon Włodarczyk 80'
2:3 - Menno Koch 90+1'

Skład Górnika Zabrze: Daniel Bielica - Kryspin Szcześniak, Aleksander Paluszek, Jonatan Kotzke, Norbert Wojtuszek, Blaz Vrhovec (62' Jean Mvondo), Kanji Okunuki, Robert Dadok, Erik Janza, Piotr Krawczyk, Szymon Włodarczyk.

Czy Górnik Zabrze będzie mieć problem z wywalczeniem utrzymania?