Ekipa Kamińskiego sprawiła niespodziankę. Deklasacja

VfL Wolfsburg rozbił wyżej notowany SC Freiburg 6:0, a Jakub Kamiński rozegrał 90 minut. Eintracht Frankfurt wykorzystał potknięcie bezpośrednio rywala i po wygranej 3:0 z Schalke 04 Gelsenkirchen wskoczył na pozycję wicelidera Bundesligi.

Rafał Szymański
piłkarze VfL Wolfsburg Getty Images / Marvin Ibo Guengoer - GES Sportfoto / Na zdjęciu: piłkarze VfL Wolfsburg
Pierwsza połowa była wręcz koncertowa w wykonaniu "Wilków", bo już po kilkudziesięciu sekundach Patrick Wimmer umieścił piłkę w siatce. Potem Jonas Wind skompletował dublet w ciągu dziewięciu minut. Z kolei Yanick Gerhardt i Ridle Baku zwieńczyli dzieło w drugiej odsłonie.

VfL Wolfsburg fantastycznie zaprezentował się po zimowej przerwie, deklasując SC Freiburg (6:0). W barwach zespołu gospodarzy 68 minut na placu gry spędził Jakub Kamiński, potem zastąpił go Kevin Paredes.

Wpadkę dotychczasowego wicelidera Bundesligi szybko wykorzystał Eintracht Frankfurt. W meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen Jesper Lindstroem wraz z Rafaelem Santosem Borre i Aurelio Butą przechylił szalę zwycięstwa na korzyść miejscowych. W kadrze gości zabrakło kontuzjowanego Marcina Kamińskiego.

W 16. kolejce niemałym zaskoczeniem była wysoka wygrana VfL Bochum z Herthą Berlin (3:1) po dwóch bramkach Philippa Hofmanna i trafieniu Kevena Schlotterbecka. Suat Serdar strzelił jedynego gola dla berlińczyków. Trener ekipy z Vonovia Ruhrstadion nie mógł oczywiście skorzystać z Jacka Góralskiego, który nadal zmaga się z urazem.

Union Berlin poradził sobie z TSG 1899 Hoffenheim (3:1). Stołeczny klub mógł wygrać większą różnicą bramek, ale na początku meczu rzut karny zmarnował Jordan Siebatcheu. Remisem 1:1 zakończyła się rywalizacja VfB Stuttgart z 1.FSV Mainz 05.

Grad bramek spadł także na RheinEnergieStadion, gdzie 1.FC Koeln upokorzyło Werder Brema (7:1). Na wyróżnienie zasługuje Steffen Tigges. Młody napastnik wykorzystał błąd bramkarza i strzałem z kilkudziesięciu metrów zaznaczył swoją obecność na murawie drugi raz w 21. minucie.

6:0 - Luca Waldschmidt (k.) 90+4'

Eintracht Frankfurt - Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 (1:0)

3:1 - Suat Serdar 87'

1.FC Union Berlin - TSG 1899 Hoffenheim 2:1 (0:1)
0:1 - Ihlas Bebou 43'
1:1 - Danilho Doekhi 73'
2:1 - Danilho Doekhi 90'
3:1 - Jamie Leweling 90+6'

VfB Stuttgart - 1.FSV Mainz 05 1:1 (1:1)
1:0 - Serhou Guirassy 36'
1:1 - Marcus Ingvartsen (k.) 40'

1.FC Koeln - Werder Brema 7:1 (5:0) 1:0 - Linton Maina 9' 2:0 - Steffen Tigges 16' 3:0 - Steffen Tigges 21' 4:0 - Ellyes Skhiri 31' 5:0 - Denis Huseinbasić 36' 5:1 - Niclas Fuellkrug 38' 6:1 - Ellyes Skhiri 54' 7:1 - Marco Friedl (s.) 77'