Wszystko jasne. Obrońca zostaje w Barcelonie na dłużej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / David S. Bustamante/Soccrates / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona
Getty Images / David S. Bustamante/Soccrates / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona
zdjęcie autora artykułu

FC Barcelona ciągle pracuje nad przyszłością. W piątek 27 stycznia oficjalnie poinformowała o przedłużeniu umowy z Marcosem Alonso.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=38151]

Marcos Alonso[/tag] latem zakończył swój wieloletni związek z londyńską Chelsea FC. Hiszpan przeniósł się do FC Barcelony. Klub z Katalonii podpisał lewego obrońcę jako wolnego piłkarza.

W związku z tym "Duma Katalonii" nie musiała płacić za jego transfer ani centa w formie sumy odstępnego. Obie strony uznały jednak, że nie będą za pierwszym razem podpisywać zbyt długiej umowy.

Ta z lata wygaśnie po sezonie 2022/2023. Władze klubu z Camp Nou oraz trener Xavi są zadowoleni z dyspozycji, jaką prezentuje Alonso, choć ta do wybitnych nie należy. Szkoleniowiec ceni Hiszpana za uniwersalność, dzięki której może zagrać zarówno na lewej obronie, jak i w środku defensywy.

W związku z tym klub i piłkarz zdecydowali się na prolongatę porozumienia. Nowa umowa 32-latka urodzonego w Madrycie obowiązywać będzie do końca sezonu 2023/2024. Klauzula odejścia opiewa z kolei na 50 milionów euro.

Alonso przez pół roku w Barcelonie zagrał łącznie w 19 spotkaniach. Strzelił w nich dwa gole. Zdecydowanie częściej występował na swojej nienaturalnej pozycji, a więc w środku defensywy.

Czytaj także: Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli" Absurd na MŚ. Szef FIFA wystawił Katarowi laurkę

ZOBACZ WIDEO: On pierwszy informował o Santosie. Zdradza kulisy wyboru selekcjonera

Źródło artykułu: WP SportoweFakty