Alarm! Milika czeka przerwa od gry

Arkadiusz Milik w spotkaniu Serie A przeciwko AC Monza wszedł na murawę w drugiej połowie. Polak nie dokończył meczu, bo przy jednym ze strzałów poczuł ból. Teraz zawodnika Juventusu FC czeka przerwa.

Rafał Sierhej
Arkadiusz Milik Getty Images / sportinfoto/DeFodi Images / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik doskonale odnalazł się w barwach Juventusu FC po potwierdzeniu wypożyczenia z Olympique Marsylia. Polak w nowym klubie wyrósł na jednego z najlepszych zawodników do połowy sezonu.

Początkowo wydawało się, że będzie jedynie zmiennikiem Dusana Vlahovicia. Okazało się jednak, że trener Massimiliano Allegri w Miliku widział zawodnika wyjściowej jedenastki i bardzo często Polak wychodził od pierwszych minut.

Inaczej stało się w niedzielę w meczu Serie A przeciwko AC Monza. Milik wszedł na murawę w 58. minucie, zmieniając Moise Keana. Wówczas na tablicy wyników 2:0 prowadził zespół skazywany w tym meczu na porażkę.

Juventus walczył, by odwrócić losy rywalizacji. Szansę miał Milik, ale przy jednym ze strzałów Polak poczuł ból i musiał opuścić murawę.

Trener Juve potwierdził to na konferencji prasowej. - Milik ma problem ze zginaczem. Poczuł ból podczas strzału. Będzie pauzował przez jakiś czas. Nie zagra raczej z Lazio - przyznał Włoch. Polak jest zawodnikiem podatnym na kontuzje, więc z pewnością nie jest to dobra informacja. Na dokładniejsze diagnozy trzeba jednak poczekać.

Napastnik w tym sezonie w barwach "Starej Damy" wystąpił w 22 meczach. Strzelił w nich osiem goli oraz zanotował jedną asystę. Kilkukrotnie dawał swojej drużynie bardzo cenne zwycięstwa swoimi bramkami.

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"