Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Adwokat Lewandowskiego zaskoczył Kucharskiego w sądzie. "Zastosował zwrot przez rufę"

Trwająca blisko trzy lata batalia Roberta Lewandowskiego z byłym agentem znalazła finał w sądzie. - Obóz Roberta Lewandowskiego zastosował zwrot przez rufę - powiedział po pierwszej rozprawie Krzysztof Ways, adwokat Cezarego Kucharskiego.

Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
Rozprawa w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Śródmieścia PAP / Piotr Nowak / Rozprawa w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Śródmieścia
Takie sceny w warszawskim sądzie rejonowym nie zdarzają się często. Po jednej stronie pełnomocnicy jednego z najlepszych piłkarzy na świecie, grającego obecnie w FC Barcelonie. Oczywiście Robert Lewandowski nie pojawił się osobiście w stolicy (nie musiał) - w środę wieczorem rozgrywał mecz w lidze hiszpańskiej. Po drugiej stronie były uznany reprezentant Polski, który po karierze piłkarskiej został posłem i piłkarskim agentem - Cezary Kucharski. Do tego tłum dziennikarzy, którzy szybko zostali wyproszeni za drzwi sali rozpraw. Powód: przedstawiciele Lewandowskiego złożyli wniosek o wyłączenie jawności rozprawy.

Sąd przychylił się do wniosku adwokatów kapitana reprezentacji Polski. Pierwszą decyzję poznaliśmy po dwóch godzinach oczekiwania na korytarzu - proces nie będzie jawny (więcej TUTAJ).

Będzie wyjątek

Sprawa dotyczy dawnej współpracy Roberta Lewandowskiego i Cezarego Kucharskiego, który był agentem piłkarza. Kucharski miał grozić Lewandowskiemu i jego żonie opublikowaniem dowodów na rzekome "nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych należącej do pokrzywdzonego spółki prawa handlowego". W tym celu miał domagać się od nich 20 mln euro.

ZOBACZ WIDEO: Tego dawno nie było. Fernando Santos kompletnie zaskoczył

Zawiadomienie w tej sprawie w prokuraturze złożyli pełnomocnicy Lewandowskiego. Ciągnie się ona niemal trzy lata, przesłuchano już Lewandowskich i Kucharskiego. Pod koniec maja do sądu trafił akt oskarżenia, jednak sędziowie zalecili najpierw stronom mediacje. Te się nie powiodły, dlatego ruszył proces. Jak się później okazało - za zamkniętymi drzwiami. I to była najważniejsza wiadomość z pierwszej rozprawy.

Wniosek o utajnienie procesu złożył w środę do sądu adwokat Lewandowskiego i sąd się do tego przychylił. Wyjątek będzie stanowiła rozprawa, na której zostaną odsłuchane rozmowy "Lewego" i Kucharskiego. Są one dowodem w sprawie i zostaną przedstawione także mediom i widowni.

- Jesteśmy zaskoczeni tym wnioskiem - mówił nam tuż po rozprawie Krzysztof Ways, adwokat Kucharskiego. - Obóz Roberta Lewandowskiego zastosował zwrot przez rufę. Nie będziemy dyskutować z jego argumentacją. W tym zakresie jest to wbrew naszemu stanowisku. Byliśmy za tym, żeby całe postępowanie było transparentne. Uważam, że nasz klient nie ma nic do ukrycia - dodał prawnik.

Zanim wszystko na dobre się rozpocznie, zostanie wykonana jeszcze jedna ekspertyza nagrań. Tak zlecił sąd.

- Należy zakładać, że opinia biegłych zajmie trochę czasu, a sprawa się odwlecze. Zakładam, że wakacje to termin, w którym wrócimy na salę rozpraw - wyjaśnia Ways.

Jedyna z jawnych rozpraw najprawdopodobniej odbędzie się dopiero w lipcu. Tak przekazują nam pełnomocnicy Kucharskiego.

- Sąd uwzględnił część naszych argumentów i ujawni rozprawę, na której będą odtworzone nagrania. Upublicznione zostaną nagrania, które w zakresie technicznym sąd uzna za autentyczne - uzupełnia Oskar Sitek, drugi z adwokatów Kucharskiego. - Dopiero potem będzie prowadził postępowanie dowodowe w zakresie oceny treści, słów i zachowań - dodaje.

Głosu po pierwszej rozprawie nie chcieli przed mediami zabrać pełnomocnicy Lewandowskiego. Szybko opuścili salę rozpraw i budynek sądu.

Maciej Siemiątkowski, dziennikarz WP SportoweFakty

Czytaj też:
Wielkie plany PZPN. Wiadomo, gdzie miałoby powstać centrum treningowe
Świetny powrót Lewandowskiego do składu Barcelony

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (24)
 • recydywa Zgłoś komentarz
  Fany i kamraty szantażysty nie płakać tu na forum a zorgować cebulę, czaj i szlugi, bo chyba będziecie chcieli słać swemu idolowi paczki (?)
  • Tomasz Mroński Zgłoś komentarz
   normalnie tutaj cenzura nie szaleje. Niestety w przypadku tego artykułu tną równo z glebą. Dodam że nie chodzi o posty sprzyjające RL.....
   • Roni Bydlak Zgłoś komentarz
    Kucharski ma rację. Ale zadarł z ikoną polskiej piłki. Czyli nie ma racji.
    • Grzegorz Olczaj Zgłoś komentarz
     Wyjątkowo aktywni kolesie kucharskiego.
     • Salceson z Kota Zgłoś komentarz
      Nie zapominajmy, że to Robert jest stroną pokrzywdzona. To jest sprawa o nielegalny szantaż i o nic innego. Robert niczego nie ukrywa, a tylko chroni siebie i rodzinę. Ronaldo i Messi też
      Czytaj całość
      mieli utajnione procesy.
      • PiSwyborca Zgłoś komentarz
       Czyli państwo Lewandowscy coś maja na sumieniu i wcale się nie dziwie bo bije od mich cwaniactwo na kilometr …
       • yes Zgłoś komentarz
        W tekście wypowiada się adwokat Kucharskiego na temat ruchów adwokata Lewandowskiego. W tytule jest jednak o jednym adwokacie i o jednym nie adwokacie... Czy tytułowymyśliwacz nie dogadał
        Czytaj całość
        się z redaktorem?
        • Ksawery Darnowski Zgłoś komentarz
         Osoba publiczna chce się ukryć przed publicznością i na czas rozprawy udaje, że nie jest osobą publiczną. Mimo że zarabia bardzo duże pieniądze na tym, że jest publiczna (reklamy,
         Czytaj całość
         umowy sponsorskie itd). Czy to nie jest hipokryzja?
         • ❶ ❾ ❶ ❻ Zgłoś komentarz
          Wylaczyli jawnosc rozprawy
          • yes Zgłoś komentarz
           Widzę pod tekstem, że utajniono komentarze. Podano (w nawiasie), że są 2 komentarze a nie ma żadnego ;) Może coś pojawi się później??
           • mały w Zgłoś komentarz
            Lewandowski pokazał facka ludziom mediów publicznych?! Wasz idol ze swoimi pełnomocnikami, ukrywa prawdę, mataczą w sprawie? Kucharski nie wyssał z palca machlojek Levi'ego? I Anny
            Czytaj całość
            też? Co z dziećmi będzie, Wysoki Sądzie?
            • Gabel Zgłoś komentarz
             Czy to jest wiadomość sportowa?
             Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
             ×
             Sport na ×