Komplikuje się sytuacja klubu Krzysztofa Piątka

Bufor oddzielający Salernitanę od strefy spadkowej stopniał do czterech punktów. Klub Krzysztofa Piatka przegrał 0:1 z Hellasem Werona w meczu ważnym dla sytuacji na dole tabeli Serie A. Na boisku był także Paweł Dawidowicz.

piłkarze Hellasu Werona PAP/EPA / EMANUELE PENNACCHIO / Na zdjęciu: piłkarze Hellasu Werona
Konfrontacja w Weronie miała duże znaczenie dla sytuacji na dole tabeli ligi włoskiej. Hellas otwiera strefę spadkową, a przed rozpoczęciem starcia na Stadio Marcantonio Bentegodi tracił siedem punktów do będącej na bezpiecznej lokacie Salernitany. Gospodarze potrzebowali zwycięstwa, żeby urealnić dogonienie zespołu z Kampanii, a Salernitana chciała uciekać.

Krzysztof Piątek rozpoczął mecz na ławce rezerwowych Salernitany. Trener Davide Nicola liczył tym razem na skuteczność dwóch innych napastników Boulaye'a Dii i Federico Bonazzolego. Na boisku był od początku inny zawodnik z przeszłością w PKO Ekstraklasie i nawet miał jako pierwszy świetną szansę na strzelenie gola. W 22. minucie Ondrej Duda nieznacznie spudłował z bliska.

Kolejna groźna akcja Hellasu zakończyła się już uderzeniem do bramki. Rozstrzygającego dla meczu gola strzelił Cyril Ngonge z powietrza po wrzutce bardzo pomocnego drużynie w ostatnich tygodniach Darko Lazovicia. Guillermo Ochoa miał mało do powiedzenia i piłka zaliczyła lądowanie przy słupku. Piłkarze z Werony prowadzili 1:0 od 31. minuty i umiejętnie pilnowali wyniku.

Po przerwie na boisku pojawili się dwaj Polacy. W 56. minucie Krzysztof Piątek wszedł za Domena Crnigoja i dostał za zadanie wzmocnić atak Salernitany. Z kolei w 65. minucie jednym z przeciwników Piątka został Paweł Dawidowicz, który wszedł do obrony Hellasu za obciążonego żółtą kartką Giangiacomo Magnaniego. Po ostatnim gwizdku bardziej zadowolony był Dawidowicz, którego formacja nie pozwoliła na doprowadzenie do remisu.

Hellas Werona - US Salernitana 1919 1:0 (1:0)
1:0 - Cyril Ngonge 31'

Hellas: Lorenzo Montipo - Diego Coppola, Isak Hien, Giangiacomo Magnani (65' Paweł Dawidowicz) - Fabio Depaoli, Adrien Tameze, Ondrej Duda (86' Simone Verdi), Josh Doig (86' Davide Faraoni) - Cyril Ngonge (76' Kevin Lasagna), Darko Lazović - Adolfo Gaich (65' Oliver Abildgaard)

Salernitana: Luigi Sepe - Dylan Bronn, William Troost-Ekong (83' Norbert Gyomber), Lorenzo Pirola (80' Diego Valencia), Filip Bradarić - Antonio Candreva (57' Lassana Coulibaly), Domen Crnigoj (56' Krzysztof Piątek), Hans Nicolussi Caviglia (56' Junior Sambia), Tonny Vilhena - Boulaye Dia, Federico Bonazzoli

Żółte kartki: Magnani (Hellas) oraz Bronn, Coulibaly, Vilhena, Verdi (Salernitana)

Sędzia: Paolo Valeri

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Salernitana utrzyma się w tym sezonie w Serie A?