"Mamy bramkę roku". Zrobił coś niesamowitego! [WIDEO]

US Palermo udanie rozpoczęło mecz 25. kolejki Serie B z liderem, Frosinone Calcio. Gospodarze na przerwę schodzili prowadząc 1:0 po niesamowitym trafieniu Valerio Verre. "Mamy bramkę roku" - podpisał wideo z golem oficjalny profil ligi na Twitterze.

Jakub Fordon
uderzenie Valerio Verre Twitter / Lega B / Na zdjęciu: uderzenie Valerio Verre
Na zapleczu Serie A trwa walka o awans do najwyższej włoskiej klasy rozgrywkowej. Zdecydowaną przewagę nad resztą stawki ma lider, Frosinone Calcio. Zespół ten zgromadził dotychczas 55 punktów po 25 kolejkach. Druga Genoa CFC ma na swoim koncie 42 "oczka", ale rozegrała obecnie jeden mecz mniej.

Zespół ten stanie przed szansą odrobienia dwóch punktów straty do lidera. Ten bowiem po sześciu zwycięstwach z rzędu nie pokonał na wyjeździe zajmującego ósme miejsce w Serie B US Palermo.

Gospodarze obecnie walczą o fazę play-off, w której odbywać się będzie walka o jedno miejsce w Serie A. Drużyny z miejsc 3-4 grać będą z automatu w półfinałach, natomiast zespoły z lokat 5-8 powalczą pierw w ćwierćfinałach. Wszystko rozstrzygnie się natomiast w finale.

Miejscowym w 25. kolejce przyszło mierzyć się z rywalem, który nie dość, iż jest liderem Serie B, to wygrał ostatnie sześć spotkań. Mimo to US Palermo udanie rozpoczęło ten mecz. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1:0 za sprawą Valerio Verre.

Włoch w 38. minucie zdecydował się na bezpośrednie uderzenie na bramkę z własnej połowy. Będący na przedpolu bramkarz rywali, Stefano Turati nie miał nic do powiedzenia. Był on zdecydowanie za bardzo wysunięty, przez co wracając nie zdołał nawet interweniować.

"Mamy bramkę roku" - podpisał wideo z trafieniem Verre oficjalny profil ligi na Twitterze.

Ostatecznie Frosinone w drugiej połowie doprowadziło do wyrównania. Bramkę na wagę remisu w 76. minucie zdobył Daniel Boloca. Tym samym oba zespoły musiały zadowolić się podziałem punktów.

W barwach gości całe spotkanie rozegrał Przemysław Szymiński, który mierzył się ze swoją byłą drużyną. To właśnie do US Palermo polski obrońca przeniósł się z Wisły Płock 1 sierpnia 2017 roku. Od 2019 jest zawodnikiem obecnego lidera Serie B.

Przeczytaj także:
Fernando Santos na kolejnym meczu PKO Ekstraklasy. W składach... garstka Polaków
Wielki transfer reprezentanta Polski problemem Fernando Santosa?

Czy Frosinone Calcio i US Palermo awansują do Serie A?