Zawada bohaterem meczu w Australii. Wyjątkowy gol [WIDEO]

Tuż przed końcem meczu Oskar Zawada ograł obrońców w polu karnym i trafił do siatki. Jego Wellington Phoenix zremisowało 1:1 w starciu wyjazdowym z Central Coast Mariners.

Rafał Szymański
gol Oskara Zawady YouTube / Keepup / Na zdjęciu: gol Oskara Zawady
Lokalni kibice na pierwszą bramkę musieli czekać do 17. minuty rywalizacji. James McGarry odnalazł się pod bramką Wellington Phoenix i uderzeniem z powietrza pokonał bramkarza rywali.

Miejscowi musieli grać w osłabieniu przez dużą część drugiej połowy, bo Brian Kaltak został ukarany czerwoną kartką w 58. minucie. Piłkarze Wellington Phoenix wykorzystali przewagę liczebną w doliczonym czasie gry.

Po dograniu z rzutu rożnego Scott Wootton zgrał piłkę głową w kierunku Oskara Zawady, który przytomnie zachował się w polu karnym. Polski snajper efektownym uderzeniem piętką wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik meczu z Central Coast Mariners na 1:1.

Gospodarzom puściły nerwy przed końcowym gwizdkiem. Z boiska został wyrzucony również Matheus Moresche.

Zawada z dużą regularnością zdobywa bramki w tym sezonie ligi australijskiej. 27-latek ma już 10 goli i znajduje się na trzecim miejscu w klasyfikacji strzelców.

Central Coast Mariners - Wellington Phoenix 1:1 (1:0)
1:0 - James McGarry 12'
1:1 - Oskar Zawada 90+4'

Gol Oskara Zawady (od 2:19):

Lech poznał rywala i... powiało optymizmem! "Absolutnie do ogrania"

Czy Zawada będzie królem strzelców A-League?