Łukasz Piszczek ponownie na murawie. Długo czekał na ten moment

Łukasz Piszczek uporał się z problemami zdrowotnymi i po długiej przerwie pojawił się na boisku. Były reprezentant Polski wystąpił w meczu III ligi.

Rafał Szymański
Łukasz Piszczek WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Łukasz Piszczek
Przez ponad rok Łukasz Piszczek borykał się z urazem. Doświadczony zawodnik czuł uciążliwy ból w stawie skokowym i w związku z tym przez 14 miesięcy nie był w stanie pomóc LKS-owi Goczałkowice.

37-latek wystąpił w sparingu swojej drużyny pod koniec stycznia. "Miałem przyjemność znowu pojawić się na boisku. 14 miesięcy trwał mój rozbrat z boiskiem, doceniam każdą, kolejną minutę, którą mogę na nim spędzić" - stwierdził niedawno (więcej TUTAJ).

Były reprezentant Polski już wrócił na właściwe tory. Piszczek znalazł się w podstawowym składzie na mecz III ligi z rezerwami Miedzi Legnica, w którym LKS Goczałkowice wygrał 2:0. Na listę strzelców wpisali się Krzysztof Kiklaisz z rzutu karnego oraz Dawid Lipniak.

Było to dopiero czwarte zwycięstwo w tym sezonie drużyny z Goczałkowic-Zdroju. LKS plasuje się obecnie na 13. miejscu w tabeli.

W ostatnim czasie Piszczek był przymierzany do sztabu szkoleniowego Fernando Santosa, jednak odrzucił propozycję ze strony PZPN. Były gracz Borussii Dortmund w bieżącym tygodniu uzyskał licencję trenerską UEFA A.