To nie tak miało wyglądać. Drużyna Ronaldo poniosła drugą porażkę

Zespół Al-Ittihad FC stał się katem Al-Nassr Cristiano Ronaldo. W ligowym szlagierze gospodarze wygrali jednobramkową przewagą.

Rafał Szymański
Cristiano Ronaldo Getty Images / Khalid Alhaj/MB Media / Cristiano Ronaldo
Przed pierwszym gwizdkiem drużyna Rudiego Garcii przewodziła ligowej stawce. W czwartek Al-Nassr rywalizowało z drugim w tabeli Al-Ittihad FC, z którym w styczniu przegrało 1:3 w półfinale Superpucharu Arabii Saudyjskiej.

Goście mieli przewagę przez większą część spotkania 20. kolejki i nie zdołali sforsować defensywy drużyny przeciwnej. Zawodnicy Al-Nassr dali się zaskoczyć w samej końcówce szlagierowego meczu.

10 minut przed upływem regulaminowego czasu gry Romarinho otrzymał podanie od Ahmeda Sharahiliego, był sam na sam z golkiperem i pewnym uderzeniem skierował piłkę do siatki. Zespół Al-Ittihad FC utrzymał prowadzenie 1:0, dzięki czemu wskoczył na pierwszą pozycję w tabeli.

Cristiano Ronaldo spędził 90 minut na placu gry, jednak nic nie wskórał. 38-letni napastnik zanotował siódmy występ na saudyjskich boiskach, w swoim dorobku ma osiem trafień oraz dwie asysty. Była to druga porażka Al-Nassr z Portugalczykiem w składzie, Al-Ittihad FC ponownie pokazało swoją wyższość nad pretendentem do tytułu.

Al-Ittihad FC - Al-Nassr 1:0 (0:0)
1:0 - Romarinho 80'

Czy Ronaldo dorzuci kolejne mistrzostwo do swojej kolekcji?